APPLE IPHONE 7 V AKCI ZA 17 999 KČ dříve za 19 490 Kč

Co přináší kónická kulma

Profesor OKAY vysvětluje, co přináší kónická kulma

Šikovných přístrojů pro péči o vlasy máme na trhu nepočítaně. Rovný účes výborně zajistí žehlička na vlasy, zatímco půvabné vlnky vytváříme kulmou. Obě zařízení fungují tak, že vysokou teplotou vlasy nahřejí a uzpůsobí do požadovaného tvaru. Kromě běžné kulmy a kulmofénů se však na trhu již nějakou dobu pohybují také tzv. kónické kulmy. Co kónická kulma umí a proč je tak zajímavá?

Stačilo jen změnit tvar

Problém běžnéh kulmy spočívá v tom, že její tvar představuje souměrný válec.  Z toho důvodu s ní uděláme vlny o stále stejném průměru. Na konečcích vlasů jsou vlnky stejné jako u kořínků. Kónická kulma tomuto neduhu vyhlásila válku a přinesla zcela jednoduchou a přitom efektivní inovaci. Narozdíl od kalsické kulmy nemá souměrný tvar, ale postupně se zužuje. Místo válce tak dostáváme spíše velmi špičatý kužel. Jakmile na ni namotáme vlasy, utvoříme vlny široké u kořínků a postupně se zužující až ke konečkům. Takové vlny mají mnohem přirozenější vzhled.

Trénink se vyplatí

V podstatě jediná oběť, kterou krásnějším vlnkám musíme obětovat, je dosavadní způsob natáčení vlasů. Kdo je zvyklý na klasickou kulmu, bude potřebovat pár desítek minut tréninku. Je třeba se naučit, jak vlasy správně držet, aby se správně navlnily. V začátcích také může dojít k lehkému popálení na prstech. Kónická kulma zkrátka vyžaduje trochu více šikovnosti. Výsledky však za to stojí. Ceny kónických kulem nejsou nikterak vysoké a účesy vytvořené těmito kulmami vydrží déle a vzbudí obdiv v širém okolí.

Máte další dotazy? Kontaktujte profesora OKAY. Sám sice kulmu nepoužívá, ale prozkoumanou ji má důkladně.

Mohlo by vás zajímat


 

Jak vytvořit maximální objem účesu

Zvětšovače objemu vlasů vám zajistí dokonalý objem za každé situace. Pojďme se podívat, jak zvětšovač objemu správně používat.

Přečíst více >>

 

Jak funguje fén

Bez fénu ani ránu! Pod to se můžeme podepsat, takže vám o fénu přinášíme pár zajímavostí.

Přečíst více >>

Jak si čistit zuby elektrickým zubním kartáčkem (video)

I když jsou v České republice běžnější spíše běžné zubní kartáčky, pomalu se prosazují i ty elektrické.

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Remington CI95PEARL

660 

s DPH 799 

Remington kulma AS7051

702 

s DPH 849 

Remington CB4N

306 

s DPH 370 

Remington CI 9532

546 

s DPH 661 

Nákupní košík

0 ks / 0