Co nabídnou Apple Watch

Společnost Apple se rozhodla prorazit s vlastními chytrými hodinkami. Poté, co Samsung zabodoval se svými hodinkami Galaxy Gear, nechce populární americký výrobce zůstat pozadu. Představuje tedy Apple Watch (Timovi Cookovi, vedoucímu Applu, však během představování výrobku uklouzl název iWatch, přestože tento trademark patří švýcarskému výrobci hodinek).

Už od prvního pohledu vypadají Apple Watch velmi zajímavě. Nabídnou jedinečnou kompatibilitu s telefony iPhone (s nimiž budou pracovat ruku v ruce a dokážou uživatele upozorňovat například na příchozí SMS zprávy). Hodinky budou obsahovat mimořádně rychlý operační systém a hlavně spoustu zábavných i užitečných aplikací, ideálních například pro vášnivé sportovce.

Apple se také pyšní inovativním ovládáním pomocí praktické korunky. Kapacitní displej dosáhne úhlopříčky 2,4" a bude schopen odlišit jemné poklepnutí od pevného stisku. Apple Watch budou navíc velmi přizpůsobivé osobnímu vkusu, takže každému umožní vyjádřit svůj styl. Zatím to vypadá, že se budou prodávat ve třech verzích: Klasické, sportovní a luxusní - ta bude vyšperkována 24karátovým zlatem a safírovým sklem.

(16. 1. 2015)

Video představení Apple Watch

Video: Apple

Líbí se vám tento článek?

Podobné články