Co je to Power Bank

Znáte ten pocit, kdy se vám vybije telefon v tu nejnevhodnější chvíli a nejbližší zásuvka je v nedohlednu? Chytré telefony a tablety mají oproti svým předchůdcům podstatnou nevýhodu. Je to jejich energetická nenasytnost. Zatímco u klasických mobilních telefonů jste museli nabíjet baterii po několika dnech, moderní smartphony vydrží maximálně dva dny. Právě s tímto problémem chce statečně bojovat zařízení, které označujeme jako powerbank.

Power Bank (volně přeloženo jako energetická banka) je externí baterie, která funguje jako nabíječka. Můžete ho tedy použít jako náhradu klasické nabíječky do zásuvky. Provoz na power bank je vlastně nabíjení telefonu z externího energetického zdroje. Připojíte jej k telefonu, a ten se chová, jako by byl nabíjen ze zásuvky. Nemusíte řešit kompatibilitu, ani nic jiného. Jedete přes víkend stanovat a víte, že budete mimo dosah elektrické sítě? Jednoduše si s sebou přibalte power bank!

Co je to Power Bank

Plnohodnotné power banky nabijí telefon hned několikrát

Před výběrem power banku si vždy zjistěte kapacitu baterie vašeho telefonu. Je to z toho důvodu, abyste věděli, kolikrát externí baterie dokáže váš telefon nabít. V průměru mají baterie smartphonů kapacitu 1500 mAh, pořídíte-li si power bank s kapacitou 7500mAh, měl by váš telefon nabít pětkrát. Jedná se o tzv. plnohodnotný power bank, který je vhodný právě pro výlety do přírody apod.

Power bank první pomoci oddálí nutnost nabíjení

Pořídíte-li si power bank s nižší kapacitou, dokáže váš telefon rovněž nabít, avšak ne do plného stavu. Jedná se o tzv. power banky první pomoci, nebo chcete-li nouzové power banky. Ty nabijí váš telefon pouze o nějakých 20 – 30 % a tím získáte čas vyhledat zásuvku. V přírodě vám tedy příliš nepomohou a jsou vhodné spíše na dlouhé cesty apod.

Power banky jsou užiteční pomocníci. Pokud často cestujete a výdrž telefonu pro vás byla vždy problémem, vyberte si z naší bohaté nabídky.

Power Banky v naší nabídce

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0