Tiskové zprávy

Nový hlas Profesorovi OKAY propůjčí Josef Carda

Brno, 10. 3. 2014

Společnost OKAY, největší český prodejce elektrospotřebičů, získala pro svého maskota Profesora OKAY nový hlas. Populární postavičku v radiových a televizních reklamách nově namluví populární herec a dabér Josef Carda.

Novou vlnu výprodejů společnost OKAY jako tradičně ohlásí reklamními spoty, a to především v rádiovém vysílání. Společnost komunikuje své akční nabídky prostřednictvím svého maskota Profesora OKAY. „Postava lehce excentrického vědce potřebovala dynamický a zábavný hlas a ten známe právě od Josefa Cardy. Ten k naší radosti nabídku přijal a již první nahrávky potvrzují správnost naší volby,“ vysvětluje vedoucí kreativy ve společnosti OKAY Miroslav Toman.

Společnost OKAY oslovila Josefa Cardu především pro bohaté a dlouholeté zkušenosti s dabingem. Nezapomenutelný hlasový projev herec propůjčuje například postavě Lennyho v americkém seriálu Simpsonovi nebo postavě Alana v seriálu Dva a půl chlapa. Také na jevišti je Josef Carda jako doma a působil již v mnoha divadlech jako Husa na provázku nebo Rokoko. „Věříme, že jedinečný talent pana Cardy bude v našich televizních i radiových spotech dobře znát. Ve svém oboru má bohaté zkušenosti, takže dokáže Profesorovi OKAY dodat správnou jiskru,“ pokračuje Toman.

Profesor OKAY se již před Vánoci roku 2014 objevil na televizních obrazovkách a zaujal řadu diváků svým veselým i edukačním přístupem. Tento rok bude hlasem Josefa Cardy i nadále prezentovat společnost jako odborník na elektrospotřebiče i nábytek. „Profesor OKAY je výrazná postavička a rozhodně si zaslouží také výrazný hlas. A nadšení, jaké pan Carda vnáší do své práce, je přesně to, co náš maskot potřebuje.“ dodal Toman.

 

Ondřej Pešák
PR Manager
pr@okaycz.eu

 

Nezávislá analýza: E-shop OKAY.sk nabídl nejvíce skutečných povánočních slev

Brno 30. 1. 2014

Společnost OKAY, prodejce elektrospotřebičů působící v Česku i na Slovensku, slaví další mimořádný úspěch. Nezávislá analýza společnosti Karsa Technologies prokázala, že e-shop Okay.sk nabídl v povánočních výprodejích nejvíce zlevněných produktů. V úterý 27. ledna o výsledcích analýzy informoval server Stratégie.

Společnost Karsa Technologies ve slovenských e-shopech prověřovala, jakou část avizovaných slev obchodníci skutečně dodrželi. "Analýza společnosti Karsa Technologies monitorovala v období posledních čtyř měsíců dlouhodobý vývoj cen elektrospotřebičů a mobilních přístrojů prodávaných v osmi internetových obchodech, jakými jsou například Mall.sk, Okay.sk nebo Datart.sk. Z dat vyplynulo, že sledované e-shopy po Vánocích uplatnily skutečnou slevu v průměru u 11,5% nabízených produktů," píše server Stratégie.

Z průměrných 11,5% zaujímá Nay.sk skutečnou slevu jen 3% a Mall.sk dokonce jen 2%. Tyto výsledky společnost OKAY mnohonásobně převýšila. "Po vyhodnocení získaných dat jsme zjistili, že nejvíce se rozhodl zlevňovat obchod Okay.sk, a to dokonce v případě 57% nabízeného zboží. Výrazně tak převyšuje ostatní sledované obchody," vyjádřil se CEO společnosti Karsa Technologies Michal Ježek. "E-shop Okay.sk navíc pracuje i s cenovou politikou a opakovanou slevu nabízí u 12% produktů napříč kategoriemi," dodává redaktor serveru Stratégie.

K výsledkům analýzy se vyjádřila také sama společnost OKAY.  „Obrovský náskok oproti konkurenci nás velice těší. Jsme rádi, že slevy, které zákazníkům poskytujeme, jsou i v těžkém konkurenčním boji dobře vidět,“ okomentoval výsledky analýzy Martin Gergely, vedoucí obchodního oddělení OKAY pro Slovenskou republiku.

 

Ondřej Pešák
PR Manager
pr@okaycz.eu

 

Obchody s elektronikou čeká nevyhnutelné zdražení. OKAY varuje před odkládáním nákupu.

Brno, 13.1.2015

Společnost OKAY, která je největším českým retailovým prodejcem elektrospotřebičů, varuje před možností brzkého zdražení elektroniky, bílé techniky a IT vybavení. V posledních týdnech dochází k výraznému oslabování české koruny vůči euru a zejména americkému dolaru, což se negativně odráží v rostoucích vstupních nákladech obchodníků s elektrem. Společnost OKAY elektrospotřebiče v současnosti nabízí zboží ze skladových zásob, jehož cena ještě není ovlivněna aktuálním vývojem na devizovém trhu.

V souvislosti s dalším poklesem koruny chce společnost OKAY elektrospotřebiče zdůraznit, že český trh s elektronikou čeká v nejbližších týdnech zdražení. „Koruna klesá kvůli obavám z další intervence České národní banky. K těm vede extrémně nízká hodnota inflace. České obchodní společnosti nakupují elektroniku převážně americké dolary, takže je vysoce pravděpodobné, že dojde k nárůstu cen v řádu jednotek procent,“ komentuje situaci obchodní ředitel společnosti OKAY Ladislav Kolesár.

Společnost OKAY disponuje dostatečnou skladovou zásobou pro nejbližší dny, jak však bude naskladňováno nové zboží, bude docházet k promítání vyšších vstupních nákladů do cen zboží. „Zvýšení cen je bohužel nevyhnutelné. Vzhledem k aktuálním povánočním výprodejům se však jeví současná nabídka elektra a IT jako na dlouhou dobu nejvýhodnější,“ doplňuje Kolesár.

 

Ondřej Pešák
PR Manager
pr@okaycz.eu

 

Pobočky OKAY budou opět otevřeny i během svátků

Brno, 17.12.2014
 
Společnost OKAY, největší český prodejce elektrospotřebičů, opět realizuje nadstandardní otevírací dobu během Vánoc. Ještě 24. prosince bude naprostá většina prodejen otevřena od 8 do 14 hodin. Na 1. svátek vánoční budou sice prodejny zavřeny, ale hned následující den je OKAY nechá otevřené po celý den, a to až do osmi hodin večer.
 
Společnost chce nadstandardní otevírací dobou vyhovět zákazníkům, kteří nakupují dárky na poslední chvíli, i těm, kteří chtějí ihned vyměnit nevhodné dárky za nové. Už dva dny po Štědrém večeru tak lidé mohou výměny a nákup správných elektronických dárků uskutečnit. „Může se zdát, zákazníci už po Štědrém dnu dárky nenakupují, ale je to právě naopak. Už na druhý svátek vánoční se běžně setkáváme s velkým návalem nakupujících, kteří většinou vyměňují nevhodné dárky za lepší. Již mezi svátky začne náš povánoční výprodej, takže zákazníci mohou vyměnit nevhodné dárky a ještě ušetřit,“ vysvětluje ředitel prodeje Aleš Reiter.
 
Druhý svátek vánoční není jediný den, kdy budou prodejny OKAY zákazníkům k dispozici. Následující dny včetně Silvestra bude také otevřeno. „Uděláme vše pro to, abychom zákazníkům umožnili pohodlný nákup i v době, kdy je většina obchodů uzavřena. Proto nepodceňujeme otevírací dobu ani v dalších dnech. Prodejny tedy budou zavřeny jen 25. prosince a na Nový rok,“ vysvětluje ředitel prodeje pro ČR a SR.
 
Společnost OKAY kromě mimořádné otevírací doby poskytuje také další služby, které souvisí s vánočními dárky.  Kromě garance včasného dodání z e-shopu ještě při objednání do 22. prosince je to také záruka vrácení peněz. „Veškeré zboží, které dodáme od 15. do 31. prosince, je chráněno zvláštní zárukou. Vrátíme peníze všem, kteří nepoužité zboží odevzdají zpět do 15. ledna 2015. Každý tak má možnost pohodlně vrátit nevhodný dárek. A může to udělat na kterékoli naší prodejně ,“ dodává Reiter.

 

Ondřej Pešák
PR Manager
pr@okaycz.eu

 

OKAY garantuje včasné dodání dárků objednaných 22. prosince

Brno, 12.12.2014

Společnost OKAY, která na území České republiky provozuje e-shop a 90 prodejen s elektrospotřebiči, bude opět dodávat zboží i největším opozdilcům. Záruku dodání do Štědrého dne dostanou i ti, kteří na e-shopu nakoupí do odpoledne 22. prosince. Garance se vztahuje k dodání na prodejnu a k dopravě prostřednictvím společnosti GEIS, která objednávky z OKAY standardně doručuje. Také prodejny společnosti plánují nadstandardní otevírací dobu, a to až do odpoledne 24. prosince.

Rychlým dodáním chce společnost OKAY zopakovat loňský úspěch s nadstandardním doručováním zboží. „Už minulé Vánoce jsme to zvládli, takže není důvod akci neopakovat. Stává se, že lidé nemají na nákup dárků čas. Nechceme, aby měli zkažené Vánoce. Proto jim dárky dopravíme domů včas, i když objednají ještě 22. Prosince do 16:00,“ vysvětluje obchodní ředitel společnosti OKAY Ladislav Kolesár.

Ale dokonce i 24. prosince ještě mnoho lidí dohání poslední nákupy. Internetové obchody už v tuto dobu objednávky nemohou stihnout, takže jsou nakupující odkázáni na kamenné prodejny. Pobočky OKAY tak zůstanou otevřeny až do odpoledne Štědrého dne. „Našim zákazníkům umožníme nákup doslova za pět minut dvanáct. Výběr na prodejnách máme pestřejší než kdy dříve a každá pobočka bude bohatě zásobovaná,“ dodává Kolesár.

Bezprostředně po Štědrém dnu také nastává období, kdy lidé nevhodné dárky vracejí a ihned kupují nové. I na tyto rychlé nákupy se společnost OKAY připravuje. Zboží objednané během Vánoc zákazníkům dorazí domů už v pondělí 29. prosince. Mohou tedy dárky stále očekávat pod stromečkem.

 

Ondřej Pešák
PR Manager
pr@okaycz.eu

 

OKAY pokračuje v otevírání nových prodejen. Tentokrát v Karlových Varech

Brno, 11.12.2014
 
Největší maloobchodní prodejce elektroniky OKAY otevírá další pobočku. Společnost se opět vrací do Karlových Varů a bude svůj sortiment nabízet v obchodním domě Globus. Tento měsíc je to druhá nově otevřená prodejna OKAY. Už 4. prosince se zákazníci mohli těšit z nové pobočky v Olomouci. 
 
Nová prodejna OKAY Elektrospotřebiče zaujala místo ve velkém obchodním domě Globus. Ze všech poboček v obchodním centru jde o největší prodejnu. „Věříme, že jsme našli ideální prostředí, kde můžeme zákazníkům v Karlových Varech poskytovat ty nejlepší služby. Proto jsme na rozloze prodejny rozhodně nešetřili,“ vysvětluje ředitel prodeje OKAY Aleš Reiter.
 
Prodejnu při prvním otevření navštívilo přes 3100 lidí. Zákazníci jako tradičně dostali možnost ihned uplatit všechny aktuální slevy. Společnost navíc poskytla zákazníkům odvoz velkých spotřebičů zdarma. „Jsme velmi příjemně překvapeni zájmem, který nová prodejna vyvolala. Náš návrat do Karlových Varů mnoho zákazníků potěšil,“ vysvětluje Reiter.
 
Po otevření panovala v prodejně sváteční atmosféra. Kromě široké nabídky zboží OKAY uvítalo návštěvníky také svým maskotem, Profesorem OKAY. „Náš maskot vítal zákazníky přímo u vchodu. Jeho roztomilou postavičku si oblíbily hlavně děti,“ dodává ředitel prodeje pro ČR a SR. 
 

Ondřej Pešák
PR Manager
pr@okaycz.eu

 

OKAY dále rozšiřuje síť poboček. Nová prodejna otevřela v Olomouci

Brno, 4.12.2014
 
Největší maloobchodní prodejce elektroniky OKAY otevírá další moderní prodejnu. Ve čtvrtek 4. prosince byla slavnostně otevřena nová pobočka v Olomouci. Je to už druhá nově otevřená prodejna OKAY v letošním roce. V září již OKAY otevřelo novou pobočku ve Frýdku-Místku. Do konce roku pak přibude ještě třetí, a to v Karlových Varech.
 
Nová prodejna není první pobočkou společnosti v Olomouci. OKAY už v tomto městě prodává poblíž obchodního centra Haná, které leží na jižním okraji města. „Do obchodního centra lidé rádi jezdí za velkým nákupem a zábavou. My však chceme zákazníkům umožnit pohodlný nákup i v pěší vzdálenosti od centra. Od vlakového nádraží je to pěšky na prodejnu deset minut. Od obchodního centra Šantovka pak asi dvanáct minut,“ vysvětluje ředitel prodeje Aleš Reiter.
 
Nová prodejna vyrostla v ulici Tovární vedle obchodního domu Kaufland. „Naše prodejny se vždy snažíme situovat do blízkosti supermarketů. Lidé, kteří každý týden vyrazí na nákup, se mohou rovnou stavit i u nás. Je to mimořádně pohodlný způsob nákupu,“ říká ředitel prodeje pro Českou a Slovenskou republiku.
 
Na slavnostní otevření čekaly před prodejnou stovky návštěvníků. Už od brzkých ranních hodin zákazníci čekali v chladném počasí a později uvítali zahřátí v podobě horké kávy. „Během slavnostního otevření u nás návštěvníci mohli najít i stánek společnosti Philips, která přijela ukázat novou řadu kávovaru Saeco. Zákazníci se tak mohli zahřát třeba luxusní kávou,“ dodává Reiter.
 
Ihned po otevření prodejna zákazníkům nabídla možnost uplatit všechny aktuální slevy. Mnoho nakupujících tak získalo pohodlnou možnost výhodně nakoupit vánoční dárky. Prodejnu v prvním dni navštívily přes tři tisíce lidí.
 

Ondřej Pešák
PR Manager
pr@okaycz.eu

 

 

Plzeňané již nakupují v novém

Brno, 14.11.2014

Rok 2014 přinesl v segmentu elektroniky a domácích spotřebičů oproti loňskému roku růst. Meziročně prodeje v jednotlivých měsících stoupaly o deset až dvacet procent. Součástí tohoto trendu je i společnost OKAY, která stabilně roste a investuje do rozšiřování maloobchodní sítě. Ve čtvrtek 6. listopadu 2014 společnost OKAY Elektrospotřebiče otevřela modernizovanou prodejnu v plzeňském obchodním centru Berounka park.

Pro firmu je otevírání nových poboček vždy významnou událostí, a proto pro zákazníky připravuje mimořádné akce, slevy a nabídky. Zaměstnance příjemně překvapil zájem zákazníků, kteří od časných ranních hodin čekali před prodejnou na výhodný nákup. Největší prodejce elektrospotřebičů v České republice nabídnul prvním nakupujícím mnoho akčních slev na žádaný sortiment a akce jako dopravu zdarma nebo splátky na 15 měsíců bez navýšení. Každý nakupující se navíc mohl občerstvit chlebíčkem a kávou.

Své produkty v rámci slavnostního otevření prezentovali inovativní výrobci elektroniky a bílé techniky. Samsung představil revoluční zakřivenou UHD televizi, Philips předvedl kávovar Saeco, společnost BVZ seznámila zákazníky s kulmofény Belissima. Novinky do Plzně přivezly také firmy Prestigio a Concept.

Význam otevření modernizované prodejny v obchodním centru Berounka park popsal obchodní ředitel společnosti OKAY elektrospotřebiče Ladislav Kolesár: „Plzeňská prodejna je z hlediska významu pro společnost OKAY klíčová. Jsme rádi, že můžeme naše zákazníky uvítat v modernizovaném prostředí. Plocha prodejny je nyní světlejší a pro zákazníky přehlednější. Nakupující zde naleznou jednu z nejširších nabídek v oblasti bílé techniky, malých spotřebičů, televizí, audia, komunikační a zábavní elektroniky. V nejbližší době připravujeme otevření další prodejny na západě Čech, a to ve velmi atraktivní lokalitě v Karlových Varech. Investice do těchto jednotek potvrzují důležitost tohoto teritoria pro rozvoj značky OKAY.“ Věříme, že úspěšná plzeňská prodejna bude vítat spousty zákazníků, kteří s námi i nadále vždy ušetří!

 

Ondřej Pešák
PR Manager
pr@okaycz.eu

 

Tržby internetového obchodu www.okay.cz v roce 2013 vzrostly rekordním tempem

Brno, 4.2.2014 – Internetový obchod www.okay.cz loni vykázal rekordní nárůst tržeb, které byly ve srovnání s rokem 2012 o 81 % vyšší. Tempo růstu tržeb e-shopu Okay.cz tak výrazně předčilo celý tuzemský trh.

Útraty Čechů v internetových obchodech v roce 2013 podle odhadu Asociace pro elektronickou komerci a internetového srovnávače cen Heureka.cz rostly výrazně pomaleji, a to o 15procent.

„Rekordní růst tržeb e-shopu www.okay.cz přičítáme nejen široké nabídce zboží a trvale nízkým cenám, ale také paletě služeb, které zákazníkům nabízíme,“ uvedl Jindřich Životský - majitel společnosti Okay elektrospotřebiče.

Prudce loni v internetovém obchodě Okay.cz vzrostl například prodej mobilních telefonů, tabletů, notebooků a malých domácích spotřebičů. E-shopOkay.cz byl úspěšný nejen v oblasti spotřební elektroniky a domácích spotřebičů, ale výrazně zvýšil také prodej pneumatik a příslušenství pro automobily a motocykly. „Náš internetový obchod má v nabídce více než 500typů letních a zimníchpneumatik, a příslušenství pro auto moto, jejichž prodej se loni ve srovnání s rokem 2012 zvýšil o 139 procent,“ podotkl Životský.

Zákazníci internetového obchodu Okay.cz  si pochvalují bezplatnou dopravu objednaného zboží domů, rychlost jeho doručení či možnost si zásilku vyzvednout v kterékoliv z 90 tuzemských prodejen Okay, a to bez poplatku za osobní převzetí.
V hodnocení zákaznické spokojenosti, které provádí server Heureka.cz, obsadil internetový obchod www.okay.cz, v konkurenci dalších velkých hráčů, druhé místo.  E-shop Okay.cz, podle statistik portálu Heureka.cz, doporučuje 96 procent zákazníků. Výrazné zvýšení tržeb internetového obchodu vedení společnosti Okay elektrospotřebiče očekává i v letošním roce.

 

Ondřej Pešák
PR Manager
pr@okaycz.eu

 

OKAY elektrospotřebiče zahajuje prodej nábytku na svých prodejnách, zaměří se hlavně na sedací soupravy.

Brno, 5.9.2013 – Společnost OKAY elektrospotřebiče se nechce spokojit s pozicí největšímu tuzemského retailového prodejce spotřební elektroniky a letos do své nabídky zařazuje také nábytek. Především sedací soupravy si zákazníci budou moci do konce roku pořídit v prvních zhruba čtyřech desítkách prodejen Okay.

Společnost Okay loni vstoupila do společnosti JENA, předního prodejce nábytku, a nyní svůj tržní podíl v segmentu nábytku plánuje zvýšit. "Nábytek jsme se rozhodli nabídnout také zákazníkům několika desítek prodejen Okay, aby si pod jednou střechou mohli pořídit spotřební elektroniku i sedací soupravy za jedny z nejnižších cen na trhu. Obě kategorie zboží se k sobě náramně hodí," říká majitel společnost OKAY Jindřich Životský. 

Ve vybraných prodejnách Okay bude část plochy vyhrazena sedacím soupravám, široká nabídka spotřební elektroniky ale díky změně uspořádání prodejen zůstane zachována. Společnost Okay elektrospotřebiče už zahájila školení personálu prodejen, aby zákazníkům dokázal poradit i s výběrem sedacích souprav. "Při prodeji sedacích souprav využijeme zkušenosti a logistické zázemí společnosti Jena. Očekáváme, že sedací soupravy postupně získají významný podíl na tržbách prodejen Okay, které je budou mít v nabídce," podotkl Životský.

Pokud se prodej sedacích souprav osvědčí, tak vedení sítě prodejen Okay nevyloučilo rozšíření nabídky o další druhy nábytku.

 

Ondřej Pešák
PR Manager
pr@okaycz.eu

 

OKAY elektrospotřebiče kupuje 100% podíl ve společnosti JENA nábytek

Brno, 7.11.2012 – Největší český retailový prodejce elektroniky a domácích spotřebičů, společnost Okay elektrospotřebiče, provozující v Čechách a na Slovensku téměř 130 prodejen, uzavřel se společností JENA nábytek dohodu a kupuje 100% jejich obchodních podílů. Hodnota transakce se pohybuje okolo 100 mil. CZK. Celý obchod byl dokončen po schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

„Naše společnost se už 18 let úspěšně zaměřuje na prodej spotřební elektroniky pro domácnosti a my jsme hledali další možnosti rozšíření naší nabídky pro tuto cílovou skupinu i v jiných oborech. JENA nábytek je z našeho pohledu zajímavým doplněním sortimentu, které naši zákazníci jistě ocení,“ říká majitel společnost OKAY Jindřich Životský.

Společnost JENA nábytek sprovozující 7 prodejen po celé ČR patří mezi přední prodejce nábytku. Plánované tržby celé skupiny OKAY se očekávají na úrovni 6 mld. CZK.

 

Ondřej Pešák
PR Manager
pr@okaycz.eu


Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky