Doručování o svátcích. O vánoční provozní a doručovací době se můžete informovat pod tímto odkazem.

x

Rozhovory s některými našimi současnými franchizanty

Czeslaw Mazur - Karviná

 • Moje první setkání s OKAY

  Před 12 lety jsem potřeboval koupit televizi a tak jsem se vydal do Havířova, kde byla krátce otevřená prodejna OKAY. Konečně jsem měl pocit, že se je z čeho vybírat, protože u nás ve městě byly v té době pouze malé prodejny elektra.

 • Moje kariéra v OKAY

  V roce 2002 se otevřela prodejna v Karviné a já jsem zde nastoupil na pozici prodavače, po půl roce jsem měl možnost postoupit na pozici ZVP. V roce 2005 mi lokální manažer nabídl možnost vést prodejnu jako VP a taková nabídka se neodmítá, jako VP jsem pracoval 7 let.

 • Co se mi na OKAY líbí

  Na OKAY jsem od začátku nejvíce oceňoval systém odměňování. Velkou motivací bylo to, že si můžu svoji mzdu ovlivnit sám.

 • Franchiza – pohled zaměstnance i zaměstnavatele

  Od září 2012 jsem prodejnu v Karviné převzal do franchizy. I když jsem se dlouho rozmýšlel, zda do toho jít či nejít, teď tohoto rozhodnutí opravdu nelituji. Práce na prodejně není jiná než předtím, ale zásadně se změnila odpovědnost za zaměstnance a mám více práce s administrativou kolem franchizy. Práce na prodejně se nám daří, přeplňujeme plány každý měsíc a hlavní motivací jsou peníze.

 • Moje koníčky

  Na koníčky není v posledních letech tolik času, ale přesto si v zimě rád na horách zalyžuji a v létě si zahraji tenis.

Jan Halačka - Třebíč

 • Moje první setkání s OKAY

  S OKAY jsem se setkal poprvé, když jsem měl zájem zde pracovat a ucházel se o práci.

 • Moje kariéra v OKAY

  V roce 2007 jsem nastoupil jako VP v tréninku v Brně a rok a půl jsem byl na prodejně v Brně-Komárově. Pak se mi působiště střídaly – Znojmo, Třebíč, Brno-Vídeňská, Brno-Královo Pole, Třebíč, Břeclav, Brno-Vídeňská, Brno-Bystrc a od roku 2011 konečná stanice Třebíč.

 • Co se mi na OKAY líbí

  OKAY jsem vždy bral jako možnost se uplatnit, mít zajímavou práci, která mě baví, žádný velký stereotyp a hlavně nové výzvy.

 • Franchiza – pohled zaměstnance i zaměstnavatele

  Od 1.3.2012 jsem si vzal prodejnu do franchizy. Mohu tak srovnat pohled zaměstnance, kdy jsem měl také hodně práce jako VP, tak pohled zaměstnavatele a rozhodně se mi líbí být nyní zaměstnavatel. Je zde větší možnost výdělku, baví mě práce s personálem, kde je to z širšího pohledu. Přináší to sice více práce, ale na druhé straně je zde pro všechny motivace výdělku. Každý je přece strůjcem svého štěstí.

 • Moje koníčky

  Mezi mé koníčky patří hlavně rodina a můj syn, který hraje hokej za Kometu, takže tam s ním trávím veškerý svůj volný čas.

Karel Baláž - Břeclav

 • Moje první setkání s OKAY

  S OKAY jsem se poprvé setkal jako zákazník v Klatovech, kde se otevřela nová prodejna, když jsem kupoval novou pračku.

 • Moje kariéra v OKAY

  V roce 2010 jsem nastoupil v Kyjově jako prodavač, po třech měsících jsem se stal ZVP v Hodoníně, kde jsem byl 8 měsíců a poté jsem měl možnost pracovat jako VP v Břeclavi.

 • Co se mi na OKAY líbí

  Na OKAY se mi líbilo, že jsem dostal šanci zde pracovat a možnost kariérního postupu, který mi minulé zaměstnání neumožnilo.

 • Franchiza – pohled zaměstnance i zaměstnavatele

  Od 1.2.2012 jsem dostal možnost pracovat jako franchizant v Břeclavi. Jako zaměstnanec jsem byl spokojený a tato změna mi přinesla sice více starostí, ale další motivaci do budoucna. Jako zaměstnavatel mám větší zodpovědnost za prodejnu, výsledky prodejny i svých lidí.

 • Moje koníčky

  Mezi mé koníčky patří dvouletá dcera, které se věnuji ve volných chvílích.

Tomáš Sýkora - Praha

 • Moje první setkání s OKAY

  První setkání s OKAY bylo jako zákazník při nákupu vestavných spotřebičů do domácnosti, dlouho před tím než jsem vůbec do OKAY nastoupil jako zaměstnanec.

 • Moje kariéra v OKAY

  Nastoupil jsem na pozici prodavače na oddělení malé bílé na prodejně v Mostě. Po krátké době mi bylo nabídnuto místo vedoucího prodejny v Chomutově, ale tam to nedopadlo nejlépe - byl jsem pět měsíců u firmy a byl jsem velice nezkušený. Po vzájemné domluvě s vedením jsem se vrátil do Mostu na pozici zástupce vedoucího. Tam pod vedením tehdejšího vedoucího jsem se učil všemu, co bylo potřeba. Poté jsem převzal prodejnu jako vedoucí. Po třech letech jsem přes prodejnu v Litvínově znova skončil v Chomutově, kde už jsem si vedl mnohem lépe než poprvé . Po dvou a půl letech na prodejně v Chomutově jsem jako vedoucí přecházel na prodejnu v Karlových Varech, která se nově budovala a pomáhal jsem ji otevřít. No a poté jsem už zakotvil na prodejně v Praze, kde jsem dosud. Zároveň jsem zaškoloval personál nově otevíraných prodejen v regionu jako interní lektor - například prodejny v Ostrově nad Ohří, Žatci, České Lípě a Dvoře Králové.

 • Co se mi na OKAY líbí

  Vždy záleží na mně, jak na tom budu a jak se mi bude dařit a nemohu se vymlouvat na milión věci. A to od samého začátku, co jsem do firmy nastoupil až doposud. To je stále stejné a v této firmě se to snad nezmění.

 • Franchiza – pohled zaměstnance i zaměstnavatele

  Franchizu mám od 1.1.2012 a byl to nový náboj do práce, zároveň veliká zodpovědnost a jiný pohled na práci. Ale každým dnem si říkám, že jsem za to rád, jelikož jako franchizant nemám každý den stejný a jednotvárný a nic se neopakuje a nestává se z toho stereotyp. Z třiceti dnů v práci se ani jeden nepodobá tomu předchozímu. Jako zaměstnanec jsem sklouzával do stereotypu a mohl jsem se schovávat za nadřízené a centrálu a mít další výmluvy, proč něco nejde. Jako franchizant nesu zodpovědnost sám za sebe a dokazuji sám sobě i ostatním, co dokážu. A jako každý ješitný chlap chci být nejlepší.

 • Moje koníčky

  Na koníčky moc času nezbývá, ale velice rád fotím přírodu a památky, takže když to jen jde, tak beru foťák, psa a s manželkou vyrazíme do přírody.


Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky