Lukáš Opočenský píše o svém vstupu do firmy a zaškolení

U firmy Okay pracuji od konce března 2011. V červnu 2011 jsem úspěšně dokončil trainee program na vedoucího prodejny pro nově přijaté pracovníky. A nyní již nějakou dobu pozici vedoucího zastávám. Rád se podělím o svou zkušenost s& trainee programem, protože mi toto zaškolení hodně dalo.

Od prvního dne zaškolení bylo jasné, že to nebude jak v předchozích zaměstnáních, kde jsem většinou absolvoval výuku hozením do vody. Trainee program začíná školením na prodavače (1 měsíc), následuje logistik (14 dní), administrativní pracovník (14 dní) a certifikační zkoušky na všechny tři pozice naráz, které se skládají na centrále v Brně. V případě úspěšného složení zkoušky je adept puštěn do posledního měsíci školení, kdy už se připravuje na funkci vedoucího (1 měsíc). Završením celého procesu jsou certifikační zkoušky na vedoucího prodejny..

Školení probíhá zhruba takto:

U každé pozice jsem absolvoval určitý počet půldenních školení v i-Akademii prokládané testy a zbytek doby jsem vykonával praxi na prodejně pod vedením vybraných vedoucích (musím říct, že já sem měl dost kliku, lepšího školitele než si nedokážu představit).

Školení bylo natolik obsáhlé a intenzivní, že jsem k prvním zkouškám do Brna nejel úplně bez nervozity. V Brně jsem absolvoval baterii testů a následných praktických zkoušek. Ve stejném duchu (jenom ještě malinko intenzivnějším) probíhal třetí měsíc zakončený certifikační zkouškou na vedoucího prodejny s předáním dekretů. Po zkouškách následuje ještě čtvrtý měsíc, kdy nováček "stínuje" zkušeného vedoucího v reálném provozu. Pozitivně hodnotím intenzitu školení, dostatek času na naučení všeho potřebného k funkci vedoucího, průběžné testy a hlavně super školitelé na prodejně, kde jsem se školil a samozřejmě tým i-Akademie.

Pokud mám něco zaškolení vytknout, tak snad bych jen více času uvítal u školení administrativy, kde je více úkonů a zkrátil bych školení prodavače o týden, protože každý vedoucí je stále aktivním prodejcem. Jsem moc rád, že jsem mohl takové zaškolení absolvovat a stává se pro mě nejen přínosem v práci v Okay, ale jistě na ně rád vzpomenu i v budoucnu, ať budu pracovat kdekoliv.


Nákupní košík

0 ks / 0 

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky