Vyznáte se ve ‚‚smart“ funkcích domácích spotřebičů

Moderní technologie jdou kupředu a vy si tak můžete výrazně ulehčit. Představte si, že jednou aplikací můžete ovládat celou svou domácnost. Není to žádné kouzlo, je to čistá realita, kterou si můžete dopřát během pár vteřin. Značky Bosch, Siemens, Beko, Samsung, LG, Candy, Haier i Hoover totiž vyrábí spotřebiče s Wi-Fi připojením, které můžete pomocí příslušných aplikací ovládat odkudkoliv. Pojďte se o tom přesvědčit v našem článku.

Důležité funkce svých domácích spotřebičů můžete ovládat jedinou aplikací, i když právě nejste doma. Vyzkoušejte demo režim v aplikaci nyní

OKAY Tip: Prohlédněte si nabídku smart elektra, které je momentálně v akci.

HomeConnect

Technologie Home Connect propojí chytré spotřebiče značky Bosch a Siemens. Stačí vám k tomu pouze chytrý mobilní telefon, tablet či chytré hodinky a Wi-Fi připojení. Na co se můžete těšit? Aplikace dokáže zapínat či vypínat spotřebiče, volit programy, nastavovat časovač a mnoho dalšího.  Také poradí recepty na různorodé pokrmy, doporučí kávu ze všech koutů světa nebo vypere v úsporném režimu. A to pořád není vše.

Vytvořte chytrou domácnost, která dokonale odpovídá vašemu životnímu stylu.

Jak na instalaci aplikace?

  1. Stáhněte si aplikaci Home Connect (jednoduše ji vyhledejte v Apple App Store nebo Google Play Store).
  2. Vytvořte si v aplikaci svůj osobní účet Home Connect.
  3. Po stažení aplikaci otevřete a zaregistrujte si účet Home Connect svým jménem a e-mailovou adresou.
  4. Emailem obdržíte potvrzovací odkaz, který otevřete a dokončete registraci.
  5. Poté znovu otevřete aplikaci Home Connect a přihlaste se.
  6. Máte staženou aplikaci a vytvořený účet? Tak si vyberte kategorii svého spotřebiče.

S aplikací HomeConnect si můžete své spotřebiče roztřídit podle toho, jak často je používáte. Jednoduše dlouze stiskněte ikonu pro spotřebič, držte ji a zároveň přetáhněte do správné polohy. Nyní uvolněte stisknutí ikony – to je vše. Jak přehledně uspořádaná nová funkce.

Jak připojit spotřebič k aplikaci a ulehčit si?

Toto kouzlo vám umožní nosit ovládání všech svých spotřebičů doslova v kapse. Spotřebiče můžete ovládat hlasově - dáte tedy hlasový pokyn a spotřebič jej bez řečí vyplní. Je to i dokonalá úspora času – vše totiž ovládáte za pochodu. Potřebujete v rychlosti upéct koláč nebo vysát než přijde návštěva? Tak si předehřejte troubu nebo zapněte robotický vysavač.

Umělá inteligence vám zjednoduší nepříjemné domácí práce.

OKAY Tip: Víte, jak z vaší televize udělat chytrou? Dozvíte se v našem článku.

Můžete rovnou více ušetřit se SmartThings Energy a nebo si dopřát svěží a čerstvý vzduch se SmartThings Air Care.

Smart Things od Samsungu

Ať už jste v práci, v posilovně, nakupujete nebo si hrajete s dětmi na hřišti, můžete snadno ovládat své spotřebiče značky Samsung pomocí aplikace Smart Things. Podporuje širokou škálu inteligentních zařízení, včetně televizorů, spotřebičů, žárovek a dalších. Můžete použít celou řadu senzorů k detekci osob, senzorů otevírání dveří a oken a dalších víceúčelových senzorů jako jsou například detektory kouře nebo úniku vody. Zkrátka je toho hodně, jak si můžete ulehčit a zpříjemnit den.

SmartThings vaši domácnost automatizuje, aby bylo ranní vstávání pohodlnější a večerní usínání klidnější.  

Aplikace hOn

Tato chytrá „vychytávka“ je společná pro značky Candy, Haier a Hoover. Daly by se u ní vyzvednout 3 důležité body, proč byste si ji měli pořídit, když jste vlastníkem spotřebičů od těchto značek.

hOn je:

  • Přizpůsobivá - snaží se vám vytvořit kvalitnější každodenní život, je v neustálém vývoji a zdokonaluje své funkce.
  • Intuitivní – zde se bere ohled na přstupnost a snadné používání bez ohledu na to, jak dobře si rozumíte s novými technologiemi.
  • Otevřená - aplikace hOn vám domů přinese dynamické ovládací centrum, které uvítá spotřebiče různých značek a další užitečné služby.

Plyne z toho řada příjemných věcí – například už nikdy nezapomenete vyndat prádlo z pračky, nebudete nuceni vstávat z gauče, abyste zkontrolovali pečeni.

Výhody aplikace hOn je mnoho, pojďme si však představit alespoň pár základních.

Máte vše pod kontrolou, i když nejste doma. Můžete tak nonstop sledovat stav své lednice, myčky nebo trouby a dostávat oznámení o tom, co právě dělají. Zároveň nepřetržitě sledujete účinnost spotřebičů podle statistik a využíváte tak své spotřebiče na maximum.

V případě potřeby budou spotřebiče na váš příkaz pracovat na vašem domě nebo zahradě

Aplikace ThinQ

Tuto aplikaci zastřešuje značka LG. Rovněž umožňuje snadné propojení se zařízeními a snadné ovládání odkudkoliv.

Jen řekněte zařízení přesně to, co potřebujete. Stačí to vyslovit, reproduktor s umělou inteligencí bude poslouchat a po kontrole cyklu vám dá vědět. Jen stiskněte tlačítko a spusťte jednoduchou aplikaci.

Co aktuálně jistě nejvíce oceníte, je chytrá úspora. Prostřednictvím aplikace LG ThinQ můžete kontrolovat své zařízení, stahovat nové cykly i sledovat spotřebu energie.

HomeWiz

Aplikace HomeWhiz je speciálně pro spotřebiče značky Beko. umožňuje ovládat všechny spotřebiče v domácnosti z dlaně. Ovládejte vše ve svém domě z pohodlí svého gauče. Aplikace je zdarma pro systémy iOS a Android a funguje s vybranými produkty chytré domácnosti různých značek.

Aplikace je zdarma pro systémy iOS a Android.

Prohlédněte si další nabídku elektra

Lednice

Pračky

Televizory

Sušičky

Mobilní

telefony

Notebooky

Kávovary

Myčky

nádobí

Vestavné

spotřebiče

Smart

elektro

Vysavače

Péče

o tělo

Do

kuchyně

Mikrovlnné

trouby

Audio

Sporáky

Sluchátka

Příslušenství

ELEKTRO

Lednice

Pračky

Televizory

Sušičky

Mobilní

telefony

Notebooky

Kávovary

Myčky

nádobí

Vestavné

spotřebiče

Smart

elektro

Vysavače

Péče

o tělo

Do

kuchyně

Mikrovlnné

trouby

Audio

Sporáky

Příslušenství

Sluchátka


Článek pro Vás připravila Jana Houbová