Proč si vybrat sedací soupravu na každodenní spaní v OKAY?

Pokud bydlíte v malém bytě či garsonce, jistě při výbavě interiéru hrajete o každý centimetr. Spojit obývák s ložnicí může být fajn způsob jak v takovém prostoru trochu místa ušetřit. Rozkládací sedačka na denní spaní je multifunkční kus nábytku, který se skvěle hodí přesně do takových minimalistických domácností.

Přečtěte si náš článek a dozvíte se,
jak vybrat správný model sedací soupravy na každodenní spaní,
který vám bude dlouho sloužit a zvýší kvalitu vašeho spánku.

Prohlédnout nabídku rozkládacích sedaček
sedací souprava na každodenní spaní

Rozkládací gauč jako náhrada za postel?

Všichni víme, že kvalitní spánek je pro naše zdraví a celkovou pohodu klíčový. Na trhu najdete mnoho levných pohovek, které jsou ale určeny jen pro občasné přespání. Pro každodenní spaní rozhodně levné rozkládací sedačky ideální nejsou. Pokud se rozhodnete spát na gauči každou noc, bude potřeba si připlatit, abyste měli záruku, že každou noc dostanete kvalitní spánek a minimalizujete riziko zdravotních potíží.

sedací souprava na každodenní spaní

Před výběrem nezapomeňte zvážit

Velikost

Pokud budou na rozkládací sedací soupravě spát partneři, doporučuje se, aby každý z nich měl pro sebe nejlépe 90 cm šířky. Pro pohodlný spánek dvou osob je tedy ideální šířka spacího prostoru 180 cm. V případě, že není jiná možnost, může být postačující i 80 cmpro jednu osobu (celkem tedy 160 cm). Pro dočasné situace nebo zamilované páry, kteří se rádi tulí, lze zvolit i 140 cm. Důležité je najít dostatečný komfort a pohodlí.

Váhu

Chcete-li se zaměřit na kvalitu, držte se jednoduchého pravidla – čím těžší, tím kvalitnější. Kvalita pěny se udává v kg/m3 a pěna v sedačce by měla mít minimálně 30 kg/m3. Jenom levnější sedačky obsahují pěnu s nízkou hustotou a gramáží do 25 kg/m³.

Kvalitu matrace

Sedací souprava s kvalitní matrací je investice, na které byste rozhodně neměli šetřit. Kvalitní matrace nejenže zaručí pohodlný a nerušený spánek, ale také dlouhodobě přispívá k zdraví vašeho těla a zad.

sedací souprava na každodenní spaní

OKAY Tip: Vybrat správnou matraci je oříšek, věnovali jsme tomu celý článek. Mrknout na něj můžete zde.

impregnace okay

Typ matrace

Pokud hledáte rozkládací pohovku pro každodenní spaní, poohlédněte se výhradně po těch s integrovanou matrací. Jaké matrace můžete na trhu nalézt?

matrace
  • Pěnové matrace jsou dnes velmi populární a oblíbené. Vyrábějí se z polyuretanové pěny (PUR pěny), studené pěny (HR pěny) nebo líné pěny (paměťové pěny). Každý typ pěnové matrace má své vlastnosti a nabízí různou úroveň pohodlí a podpory.
  • Sendvičové matrace kombinují různé materiály, například pěny s kokosovým vláknem nebo latexem. Tento typ matrace poskytuje vyváženou kombinaci komfortu a podpory.
  • Existují také matrace vyrobené z přírodních materiálů, jako je bio pěna, kokosové vlákno, koňské žíně nebo pohanka. Tyto matrace nabízejí přírodní a ekologickou alternativu s dobrými vlastnostmi pro pohodlný spánek.
  • Pružinové matracenabízejí vysoký komfort, dlouhou životnost a dobrou prodyšnost. Přizpůsobují se tvaru těla a dělí se na klasické pružinové matrace, taštičkové pružinové matrace a mikrotaštičkové pružinové matrace.

Typ rozložení

Rozkládací sedací soupravy se odlišují způsobem, jakým je lze rozložit a složit. Je důležité, aby bylo jejich rozkládání velmi jednoduché, zejména při častém používání. Ideálně by měla být schopna to zvládnout jedna osoba.

Rozklad s celistvou matrací

Rozklad s celistvou matrací je nejvhodnějším typem pro každodenní spaní. Matrace je skrytá uvnitř sedačky a jednoduše se jedním pohybem vytáhne vpřed.

Koupit
sedací souprava na každodenní spaní
Rozklad se dvěma matracemi na sobě

Rozklad se dvěma matracemi na sobě. Tento princip funguje stejně jako předchozí, s tím rozdílem, že jde o dvojlůžko. V nevyklopeném stavu jsou matrace připevněny k sobě a přeměna z klasické sedací soupravy na prostorné lůžko je velmi jednoduchá a zvládnete ji během okamžiku. Tento typ rozkladu je sice nejdražší, ale zároveň nabízí nejvyšší kvalitu.

Koupit
sedací souprava na každodenní spaní
Rozklad pomocí vysouvací zásuvky

Rozklad pomocí vysouvací zásuvky. Tento typ má matraci ukrytou v zásuvce pod sedací částí ve výsuvném šuplíku, která se po vytáhnutí zvedne tažením za madlo. Zpravidla tyto sedačky nejsou vhodné pro každodenní spaní.

Koupit
rozkládací sedací souprava
Click Clack

Jedná se o nejjednodušší způsob rozložení. Stačí jednoduše sklopit opěrnou část sedačky a během dvou pohybů se sedačka promění na základní lůžko. Tytou sedačky jsou vhodné pro příležitostné přespání, ale pro každodenní použití vzhledem k tomu, že nemají vlastní matraci, vhodné nejsou.

Koupit
rozkládací sedací souprava
rozkládací sedací souprava
Belgický způsob rozkladu

Tento typ zahrnuje kovové lehátko potažené tenkou matrací, které stačí vytáhnout a rozložit. Belgický způsob není vhodný pro velké matrace, proto jsou sedačky s tímto typem rozkladu pro každodenní používání nevhodné.

Rozklad pomocí sklopných zad.

U rozkládací sedačky se sklopnými zády stačí posunout sedací část a následně sklopit opěrnou část dozadu. Tento systém je trochu složitější, protože před rozložením musíme gauč odsunout od zdi. Jelikož sedačky s tímto typem rozkladu nemají vlastní matraci, nelze je doporučit pro každodenní spaní.

Koupit

Největší výběr nábytku v OKAY!

Pro největší výběr kvalitních sedacích souprav pro každodenní spaní navštivte náš e-shop.

 Vyberte si z našich modelů ve všech cenových kategoriích a díky našim dlouhodobě nejlepším cenám ušetříte! Pokud se rozhodnete pro nákup nového elektra a nábytku
v OKAY, můžeme vám zaručit 100% garanci spokojenosti.

Pokud nebudete spokojeni, můžete produkt vrátit do 30 dnů bez udání důvodu zdarma.

 Máme skladem největší výběr nábytku i elektra za nejlepší ceny!

Prohlédněte si další nabídku nábytku

Sedačky

Postele

Kuchyně

Ložnice

Matrace

Obývací
pokoje

Dřevěný nábytek

Doplňky
do bytu

Koupelny

Kanceláře

Článek pro vás připravil:

Vojtěch Pospíšil