Proč je impregnace na sedačky důležitá?

Chceš, aby tvoje sedačka vypadala stále jako nová? Naše impregnace chrání povrch sedačky před skvrnami, prachem a roztoči a prodlužuje její životnost a vzhled.

V tomto článku se dozvíš vše o tom, proč je impregnace sedačky tak důležitá.

Chci profesionální impregnaci sedačky
tiskárna

Impregnace sedaček v OKAY

tiskárna

Jak impregnace funguje?

Impregnaceúčinně brání ulpívání nečistot na látce, bavlně a plyšových pohovkách. Vytváří ochrannou křemíkovou vrstvu, která odpuzuje tekutiny i nečistoty a chrání tak proti skvrnám od jídla, sladkých nápojů a domácích zvířat.

Proč impregnovat textilní sedačku?

Chcete-li si užít pohodlí a krásu vaší textilní sedačky co nejdéle, doporučujeme vám ji impregnovat pravidelně. Impregnaci byste měli provádět buď po každém praní potahů, nebo alespoň jednou za rok.

Proč impregnovat koženou sedačku?

Péče o koženou sedačku spočívá především v jejím pravidelném čištění a ošetřování. Měla by se minimálně jednou týdně otírat vlhkým hadříkem nebo houbou, která odstraní prach a drobné nečistoty. Jednou za čas je také třeba použít speciální krém na ošetření kůže, který ji vyživí, zjemní a dodá jí lesk.

Nejdůležitějším prvkem údržby kožené sedačky je ovšem impregnace. Impregnací zabráníš vysychání a popraskání kůže, zvýšíš odolnost sedačky proti skvrnám a škrábancům a oživíš její barvu.

OKAY Tip: Rady na to, jak vyčistit sedačku, najdeš v jednom z našich starších článků.

Nech profesionální impregnaci na nás

Chceš-li si užít pohodlí a krásu své nové sedací soupravy co nejdéle, využij naši profesionální impregnaci. Je speciálně navržena tak, aby prodloužila životnost a zachovala původní stav povrchu tvé sedačky, ať už je z kůže, plyše nebo textilu. Impregnace vytvoří na povrchu nábytku ochrannou vrstvu, která odolá skvrnám, prachu a vlhkosti až po dobu 12 měsíců. Je šetrná k tvému zdraví i zdraví domácích mazlíčků, protože neobsahuje žádné alergenní nebo toxické látky. Navíc je zcela bezbarvá a bez zápachu, takže u sedačky nezmění vzhled ani vůni.

Jak naše impregnace funguje:

Chrání potah sedačky před skvrnami způsobenými jídlem, nápoji a domácími mazlíčky.

Nanočástice obalují vlákna neviditelnou ochrannou vrstvou.

Vodoodpudivá vrstva chrání textilní vlákna před promočením.

Zabraňuje kapalinám prosáknout textilními vlákny a promočit je.

Jak impregnaci na sedačku nanášíme:

  • Impregnační roztok naneseme na čistou a suchou tkaninu.
  • Aplikujeme v souvislé vrstvě ze vzdálenosti 10 až 20 cm.
  • Po nanesení použijeme houbičku k vetření zbývajících kapek roztoku do materiálu.
  • Po aplikaci necháme povrch sedačky 24 hodin schnout, aby se na něm vytvořila ochranná silikonová vrstva. Dodržení této doby je důležité pro to, aby impregnace fungovala na 100 %. Proces nelze urychlit použitím sušičky nebo jiného zdroje tepla.
  • Během sušení umístíme ošetřenou pohovku do dobře větraných prostor mimo dosah přímého slunečního záření.
Chci profesionální impregnaci sedačky
tiskárna

Největší výběr kožených sedaček v OKAY

Pro největší výběr kvalitních sedacích souprav navštiv náš e-shop.

Vyber si z velkého množství látkových i kožených modelů a díky našim dlouhodobě nejnižším cenám ušetříš! Pokud se rozhodneš pro nákup nové sedačky v OKAY, můžeme ti zaručit 100% garanci spokojenosti, nebo ji můžeš vrátit do 30 dnů bez udání důvodu zdarma.

Nabízíme kompletní služby:  nábytek přivezeme s garancí expedice do 5 dnů, vyneseme do bytu, provedeme odbornou montáž a starý kus odvezeme.

Prohlédněte si další nabídku nábytku

Sedačky

Postele

Kuchyně

Ložnice

Matrace

Obývací
pokoje

Dřevěný nábytek

Doplňky
do bytu

Koupelny

Kanceláře

Článek pro vás připravil:

Vojtěch Pospíšil