Pět důvodů proč si pořídit sušičku na prádlo

Dávno pryč jsou doby, kdy na každém balkonu viselo čerstvě vyprané prádlo. Kdo neměl balkon, využil společné sušáky ve vnitroblocích nebo šňůry na zahradách u svých domů. Kam všechno to vyprané prádlo zmizelo?

1. Žádné žehlení

2. Úspora času

3. Sušení za každého počasí

4. Alergici budou potěšeni

5. Voňavé a měkké prádlo

Zajisté se k vám již v minulosti donesla informace o spotřebiči jménem sušička. Akorát jste si říkali, na co další „krám“ do bytu či baráku, že máte balkon a sušák, a to vám stačí. Nedá se ale přeslechnout, jak vaši přátelé vynášejí tento spotřebič do nebe a i vy jste pomalu začali přemýšlet, že si sušičku pořídíte. Sušička má, stejně jako pračka, v českých domácnostech už své stálé místo. Společně se zaměříme hlavní důvody, které by vás k pořízení sušičky mohly vést.


1. Žádné žehlení

To je asi jeden z hlavních důvodů, který potěší téměř každou ženu. Přiznejme si, kdo má rád ty hodiny strávené nad žehlicím prknem a rozpálenou žehličkou? Tak tomu s pořízením sušičky nastane konec. Vše má ale samozřejmě svá pravidla. Pokud chcete mít prádlo krásně nadýchané bez ošklivých záhybů, vyndejte ho ihned po sušení a složte. Většinu prádla opravdu už nemusíte žehlit.

Sušička prádla Electrolux
Sušička prádla Electrolux EW8H358SC

2. Úspora času

V dnešní uspěchané době jsme rádi za každou chvíli, kterou ušetříme. Vybavte si, kolik času strávíte vytáhnutím prádla z pračky, pověšením na balkón nebo sušák, sundáním a případným žehlením, než si uložíte toto voňavé prádlo do skříně. A toho všeho budete ušetřeni, pokud si pořídíte sušičku prádla. Většina sušících programů trvá 1–2 hodiny, takže si vaše oblíbené tričko stihnete vzít ještě na večerní párty.

Zobrazit nabídku sušiček

3. Sušení za každého počasí

Pokud věšíte prádlo na zahradu nebo na nekrytý balkon, tak vás v plánovaném praní může často omezit počasí. Ani prádlo pověšené ven v zimních dnech není žádná výhra. Nikdo nestojí o dvakrát zmoklé nebo namrzlé prádlo. Naopak na prudkém sluníčku zase barvy vašeho oblečení blednou. Sušička vám suché prádlo zaručí, ať je venku jakékoliv počasí.

OKAY tip: Přečte si náš článek - TOP5: Nejprodávanější sušičky

4. Alergici budou potěšeni

Vyprané prádlo pověšené venku na sebe nachytá spoustu prachu, pylu a drobných částeček z okolí. Je mezi námi mnoho lidí citlivých na různé alergeny. V případě použití sušičky budete všech těchto škodlivých látek ušetřeni, protože díky vysoké sušící teplotě budou zničeny bakterie a filtr se postará o zachycení drobných částic. Zatímco na balkonu či zahradě ho častokrát necháme viset i několik hodin, ze sušičky bude vaše prádlo suché a voňavé za krátký okamžik.

Sušička prádla značky Samsung
Sušička prádla Samsung DV90N62632WZE

5. Voňavé a měkké prádlo

Rozdíl sušení prádla v sušičce nebo venku poznáte již na omak. Určitě se vám vybaví ty ručníky drsné jako struhadlo, které občas po venkovním schnutí sundáváme. Prádlu dlouhé sušení totiž vůbec neprospívá. Moderní typy sušiček mají velmi šetrné programy, takže se nemusíte bát ani o to nejjemnější oblečení.

Zobrazit nabídku sušičekVěříme, že článek byl pro vás užitečný. Prohlédněte si i další články o elektru v naší rubrice.

LCH02092019

Nepodporovaný prohlížeč

Litujeme, používáte internetový prohlížeč, ve kterém vám Okay nebude fungovat.

Zkontrolujte prosím, zda používáte aktuální verzi některého z podporovaných prohlížečů níže, nebo zda máte v prohlížeči povolenou podporu JavaScriptu.

Podporované prohlížeče jsou:

Omlouváme se, že naše aplikace nefunguje na starších prohlížečích.