Přijďte na nejbližší prodejnu - vybrat

Nejlepší mikrovlnná trouba: jak si vybrat tu pravou pro tvé potřeby 

Mikrovlnná trouba je praktický pomocník v kuchyni, který ti ušetří čas a usnadní přípravu jídla. Na trhu je ale velké množství různých modelů mikrovlnných trub, které se liší cenou, výkonem, funkcemi, designem i rozměry. Jak tedy vybrat tu nejlepší mikrovlnku?

V tomto článku ti představíme několik důležitých kritérií, které je třeba zvážit před koupí.

Vybrat nejlepší mikrovlnnou troubu
mikrovlnná trouba
KAT mobil 1200x300.jpg__PID:b77f3021-09af-412d-9d92-5b5f4faf5487
mikrovlnná trouba

Umístění mikrovlnné trouby: volně stojící nebo vestavná?

Prvním rozhodnutím, které musíš učinit, je, kam chceš mikrovlnku umístit. Máš dvě základní možnosti: volně stojící nebo vestavná mikrovlnka.

  • Volně stojící mikrovlnka je flexibilní a můžeš ji kdykoli přesunout na jiné místo. Může stát na kuchyňské lince, na ledničce nebo na speciálním stojanu. Musíš ale počítat s tím, že zabere určitý prostor a potřebuje přístup k elektrické zásuvce.
  • Vestavná mikrovlnka je elegantní a šetří místo. Zapadne do kuchyňské linky nebo do skříňky a působí jako součást nábytku. Vyžaduje ale odbornou instalaci a dostatečné větrání. Navíc ji už nemůžeš použít jako volně stojící. Pokud máš málo místa nebo chceš originální řešení, můžeš zvolit i rohovou mikrovlnku, která se vejde do úhlu kuchyňské linky.

OKAY Tip: Zařizuješ si novou kuchyni? Určitě tě bude zajímat jak vybrat sporák.

Mikrovlnná trouba rozměry a objem: jak velkou potřebuješ?

Dalším faktorem, který ovlivňuje výběr mikrovlnky, jsou její rozměry a objem. Rozměry určují, kolik místa potřebuješ pro umístění mikrovlnky, a objem určuje, jak velké nádobí a porce jídla do ní můžeš dát.

Mikrovlnky se obvykle pohybují v rozmezí od 14 do 40 litrů objemu. Čím větší objem, tím větší rozměry a hmotnost mikrovlnky. Pro ohřev malých porcí jídla postačuje objem kolem 15 litrů, pro ohřev větších porcí pro celou rodinu se hodí objem nad 25 litrů.

Důležitý je také průměr otočného talíře, na který se pokládá nádobí. Běžně se pohybuje mezi 28 a 36 centimetry. Pokud chceš používat větší nebo nepravidelné nádobí, zkontroluj si, zda se vejde do mikrovlnky.

Úzké mikrovlnné trouby

Pokud máš doma sporák s troubou, možná vám to bude stačit. Pokud máš problém s umístěním mikrovlnky do tvé kuchyně kvůli nedostatku prostoru, můžeš hledat úzkou mikrovlnnou troubu. Úzké mikrovlnky mají obvykle šířku kolem 40 cm nebo méně.

Úzká mikrovlnná troubase snadno vejde do omezeného prostoru a přesto vám poskytne všechny potřebné funkce pro rychlý a efektivní ohřev jídel.

Funkce a výkon mikrovlnné trouby: co všechno chceš dělat?

Základní funkcí každé mikrovlnky je ohřev a rozmrazování jídla pomocí elektromagnetických vln. Pokud máš doma sporák s troubou, možná ti to bude stačit. Pokud ale chceš z mikrovlnky dostat více, můžeš si vybrat model s dalšími funkcemi, jako jsou gril, horkovzduch, crisp nebo parní vaření.

  • Gril ti umožní zapékat a péct jídla tak, aby měla křupavou kůrku a pěknou barvu. Grilovací funkce může být samostatná nebo kombinovaná s mikrovlnami.
  • Horkovzduch funguje podobně jako v klasické troubě, ale rychleji a úsporněji. Můžeš v něm péct koláče, chléb, maso nebo zeleninu bez míchání pachů.
  • Crisp je speciální funkce, která vyžaduje speciální talíř. Díky němu můžeš péct jídla shora i zespodu za velmi krátký čas. Je ideální pro pizzu, brambory nebo lívance.
  • Parní vaření je zdravý způsob přípravy jídla, který zachovává vitamíny a minerály v potravinách. Potřebuješ k tomu nádobu s víkem a vodou. Parní vaření je vhodné pro ryby, maso, rýži nebo zeleninu.
mikrovlnná trouba

Výkon mikrovlnky ovlivňuje rychlost a kvalitu ohřevu a vaření. Udává se ve wattech a pohybuje se mezi 600 a 1200 W. Čím vyšší výkon, tím rychleji je jídlo hotové. Pro mikrovlnku s grilem je potřeba volit výkon alespoň 1000 W.

OKAY Tip: Nemáš prostor pro klasickou pečící troubu? Pořiď si mini troubu.

Nejprodávanější mikrovlnné trouby

Cena mikrovlnné trouby závisí na její velikosti, funkčnosti, kvalitě a značce. Najdeš levné mikrovlnné trouby už od 1000 Kč, ale také dražší modely nad 10 000 Kč. Nejlepší mikrovlnnou trouba nemusí být ta nejdražší, ale ta, která splňuje tvé potřeby a očekávání.

mikrovlnná trouba

Mikrovlnná trouba Mora MT121S

Mikrovlnná trouba Mora MT 121S ti usnadní ohřev a rozmrazování jídla díky výkonu 700 W, kapacitě 20 litrů a pěti úrovním výkonu. Trouba má černo/stříbrný design, elektronické ovládání, časovač a zvukový signál. Trouba je volně stojící, má nízkou hlučnost a dodává se s otočným talířem a návodem k obsluze.

Mikrovlnná trouba Gorenje MO20A3X

Mikrovlnná trouba Gorenje MO20A3X je ideální pomocník pro rychlou a snadnou přípravu jídel. Má lakovaný povrch se skleněnými dvířky, vnitřní kapacitu 20 litrů a otočný talíř o průměru 27 cm. Trouba má výkon až 800 W a nabízí pět úrovní výkonu a jedenáct programů vaření, včetně rozmrazování. Elektronické ovládání je jednoduché a intuitivní. LED displej s časovačem vás informuje o stavu vaření.

Trouba má také mnoho chytrých funkcí, jako je SmartStart pro rychlé zahřívání, SoftMelt pro rozpuštění čokolády nebo másla, StartDelay pro odložený start, StayWarm pro udržení teploty, WarmPlate pro zahřívání talířů a EcoMode pro úsporu energie.

Trouba se snadno čistití pomocí funkce AquaClean, která změkčí nečistoty ve vodní páře. Troubu můžeš umístit na pracovní desku a nastavit si hlasitost zvukových signálů podle svého přání

mikrovlnná trouba
mikrovlnná trouba

Mikrovlnná trouba LG MS23NECBW

Mikrovlnná trouba LG MS23NECBW je skvělým pomocníkem v kuchyni. Má černý design, který se hodí do moderního interiéru. Nabízí 23 litrů prostoru pro vaření, grilování a rozmrazování. Umožňuje nastavit pět stupňů výkonu a 28 automatických programů, včetně funkce NeoChef pro přípravu jogurtu. Reguluje teplotu pomocí technologie Smart Inverter, která zajišťuje rovnoměrné prohřátí pokrmů.

Je snadno ovladatelná dotykovým displejem a má antibakteriální povrch EasyClean. Osvětluje vnitřek bílým LED světlem a má stabilní otočný talíř na šestihranném prstenci. Je kompaktní a má rozměry 272 x 476 x 346 mm. Spotřebuje 1000 W a napájí se z 230 V zásuvky. Má dětský zámek, časovač a hodiny. Je to samostatná mikrovlnná trouba, kterou můžeš umístit kamkoli.

Největší výběr mikrovlnných trub v OKAY!

Pro největší výběr kvalitního elektra navštiv náš e-shop.

Vyber si z našich modelů ve všech cenových kategoriích a díky našim dlouhodobě nejlepším cenám ušetříš!

Pokud se rozhodneš pro nákup nového elektra a nábytku v OKAY, můžeme ti zaručit 100% garanci spokojenosti, nebo můžeš produkt vrátit do 30 dnů bez udání důvodu zdarma.

Máme skladem největší výběr nábytku i elektra za nejlepší ceny!

Prohlédněte si další nabídku elektra

Lednice

Pračky

Televizory

Sušičky

Mobilní
telefony

Notebooky

Kávovary

Myčky
nádobí

Vestavné
spotřebiče

Smart
elektro

Vysavače

Péče
o tělo

Do kuchyně

Mikrovlnné
trouby

Audio

Sporáky

Sluchátka

Přislušenství

Článek pro vás připravil:

Vojtěch Pospíšil

Moje prodejna

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefon: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

oblíbená prodejna (změnit)

zboží na prodejně zobrazit na mapě

Nepodporovaný prohlížeč

Litujeme, používáte internetový prohlížeč, ve kterém vám Okay nebude fungovat.

Zkontrolujte prosím, zda používáte aktuální verzi některého z podporovaných prohlížečů níže, nebo zda máte v prohlížeči povolenou podporu JavaScriptu.

Podporované prohlížeče jsou:

Omlouváme se, že naše aplikace nefunguje na starších prohlížečích.