Přijďte na nejbližší prodejnu - vybrat

Jak vybrat tyčový mixér

Pokud si rád pochutnáš na svíčkové omáčce, krémové polévce nebo třeba dětem připravuješ domácí přesnídávky, určitě využiješ tyčový mixér. Na trhu je mnoho různých variant tohoto kuchyňského spotřebiče. My ti rádi poradíme, jak si vybrat takový typ, který bude vyhovovat tvým potřebám. Výběr konkrétního modelu už necháme na tobě.

Základní vs pokročilý mixér

Základní tyčové mixéry mívají zpravidla jediný nástavec na všechno. Ten dokáže spolehlivě připravit pyré, krémovou polévku, domácí přesnídávku i hladkou omáčku. Nezastaví ho ani sekání malého množství bylinek či ořechů. Pokud ale připravuješ koktejly, do kterých potřebuješ drcený led, základní tyčový mixér ti stačit nebude.

Pokročilý tyčový mixér má v balení kromě základního nástavce také sekáček. Často navíc včetně mixovací nádoby, ke které se tyčový mixér jednoduše připevní. Výhodou je širší dosah sekacího nože a uzavřená nádoba, která nepustí mixované ingredience ven. Vše tak umixuješ rychle a bez zbytečného nepořádku. Některé pokročilé tyčové mixéry se prodávají s nástavcem na šlehání, takže dokáží spolehlivě nahradit ruční šlehač.

Pokud často pečeš, určitě se ti vyplatí pořídit spíš pokročilejší tyčový mixér s rozšířenou výbavou. K některým základním tyčovým mixérům sice můžeš dokupovat součásti postupně, ale výběr je dost omezený. Navíc to celkově většinou vyjde o něco dráž.

Nastavitelná rychlost a spínač

Všechny tyčové mixéry mají základní rychlost, která je dostačující na běžné používání. Možnost nastavení vyšší či nižší rychlosti většinou nemá přímý vliv na kvalitu mixování. U dražších modelů je nastavení rychlosti mixování standardem.

Tyčové mixéry mají tak zvaný pulzní spínač. To znamená, že se musí spínací tlačítko držet po celou dobu mixování potravin. To je současně bezpečnostní prvek. V případě, že by ti tyčový mixér při provozu vypadl z ruky, motor přestane akcelerovat a nože mixéru se během pár vteřin zastaví.

Chci základní tyčový mixér Chci pokročilý tyčový mixér

TIP: Pokud chceš mít absolutní jistotu, že ti bude konkrétní model tyčového mixéru vyhovovat, přijď se podívat do některé z našich prodejen. Tam si můžeš vyzkoušet, jestli ti padne do ruky.

Moje prodejna

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefon: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

oblíbená prodejna (změnit)

zboží na prodejně zobrazit na mapě

Nepodporovaný prohlížeč

Litujeme, používáte internetový prohlížeč, ve kterém vám Okay nebude fungovat.

Zkontrolujte prosím, zda používáte aktuální verzi některého z podporovaných prohlížečů níže, nebo zda máte v prohlížeči povolenou podporu JavaScriptu.

Podporované prohlížeče jsou:

Omlouváme se, že naše aplikace nefunguje na starších prohlížečích.