Jak vybrat robotický vysavač: Průvodce výběrem toho nejlepšího vysavače

Robotické vysavače jsou schopné samostatně vysávat tvrdé podlahy, koberce i přechody mezi místnostmi. Dokážou se dostat i na těžko přístupná místa, kam se vysavače s klasickou hubicí nedostanou.

V tomto článku srovnáme různé modely a pomůžeme ti s výběrem toho nejlepšího robotického vysavače.

Zobrazit nabídku robotických vysavačů
Jak vybrat robotický vysavač
Jak vybrat robotický vysavač

Proč si pořídit robotický vysavač?

 • Robotické vysavače díky moderním schopnostem udělají většinu práce za vás. Tobě tak odpadnou starosti i námaha s pravidelným vysáváním klasickým vysavačem.
 • Robotické vysavače šetří váš čas. Při správném naprogramování výkonné modely dokonale vysají celou plochu podlahy. Vysávání lze naprogramovat i na dobu, kdy nejsi doma.
 • Robotické vysavače jsou vhodné do domácnosti s dětmi a zvířaty, protože dokážou zachytit i drobné nečistoty, chlupy a alergeny.
 • Robotické vysavače jsou jednoduché na ovládání a údržbu. Stačí je nabít, zapnout a nechat je pracovat. Prachovou nádobu lze snadno vyprázdnit a vyčistit. Některé modely lze ovládat i pomocí mobilní aplikace nebo hlasového asistenta.

Podle čeho vybrat robotický vysavač

 • Typ podlahy: Některé roboty jsou vhodné pro tvrdé podlahy, jiné zvládnou i koberce. Existují i roboty s mopem na vytírání podlah.
 • Sací výkon: Robotický vysavač nemusí tahat prach přes dlouhou hadici, takže mu stačí menší síla oproti klasickému vysavači.
 • Typ kartáče: Gumové kartáče jsou skvělé pro tvrdé podlahy, štětinové pro koberce.

Na jaké parametry byste při výběru měli dát pozor?

 • Kapacita baterie – kapacita znamená delší dobu provozu.
 • Typ navigace – Kamerová navigace umožňuje robotovi systematický pohyb a tvorbu mapy prostoru.
 • Objem sběrné nádoby- Větší objem znamená menší potřebu vyprazdňování.
 • Rozměry– Menší rozměry znamenají lepší manévrovatelnost. Vyšší výška znamená větší schopnost překonávání překážek, například prahy nebo koberce.
 • Senzory– Jsou důležité pro detekci překážek a proti pádu ze schodů.
Jak vybrat robotický vysavač
Jak vybrat robotický vysavač

Hlavní funkce a režimy robotického vysavače

Obecně platí, že čím dražší robotický vysavač, tím více funkcí a lepších výsledků nabízí. Pokud máš vyšší nároky na úklid a chceš si užít pohodlí a komfortu, můžeš sáhnout po špičkových modelech, které mají například tyto funkce:

 • SPOT režim – Robot se zaměří na specifickou oblast, kde je potřeba intenzivnější úklid, například když se rozsype mouka nebo jiná sypká látka.
 • Funkce Dirt Detect – Robot rozpozná místa s vyšším znečištěním a zvýší tam čistící intenzitu. Tato funkce je užitečná například na kobercích nebo na místech s častou chůzí.
 • Wi-Fi ovládání – Úklid spustíš, zastavíš nebo dopředu naplánuješ pomocí aplikace ve svém chytrém telefonu. Můžeš také sledovat stav baterie, nádoby na prach a další informace o robotovi.
 • Plánovaný úklid – Můžeš si nastavit, kdy má robot vysávat, například každé ráno nebo jednou týdně. Robot pak bude pracovat podle harmonogramu a po dokončení úklidu se vrátí do nabíjecí stanice.
 • Pokračování v úklidu – Pokud robot nedokončil úklid před vybitím baterie, vrátí se do nabíjecí stanice a po dobití pokračuje tam, kde skončil.
 • Úprava výkonu podle typu podlahy – Sám si upraví sací sílu podle toho, na jaké podlaze se nachází.
 • Vytváření map a systematický pohyb– Vysavač si zapamatuje rozložení domu a umožní ti vybrat konkrétní oblasti k úklidu. Pohybuje se podle logického vzorce a nepřehlédne žádné místo.

Co je ještě třeba o robotickém vysavači vědět

Robotický vysavač se může zdát méně výkonný než ten klasický, ale to je mýlka. Jeho skutečná účinnost závisí spíše na jeho konstrukci než na čistém výkonu.

Design většiny robotických vysavačů je podobný. Mají kulaté tělo, dvě velká kola, přední směrové kolečko, boční rotační kartáček, hlavní rotační kartáč, senzory, dobíjecí piny, tlačítka pro ovládání a nádobku na prach s HEPA filtrem.

Péče o robotický vysavač zahrnuje pravidelné vyprazdňování sběrné nádoby na prach, čištění filtru a údržbu bočního rotačního kartáče a hlavního rotačního kartáče. Je také důležité pravidelně odstraňovat z kartáčů namotané vlasy a chlupy.

Jak vybrat robotický vysavač

OKAY Tip: Vysavač už máš, ale chybí ti praktické doplňky? Podívej se na naši nabídku.

Oblíbené značky robotických vysavačů na OKAY.cz

Mezi nejoblíbenějšími výrobci robotických vysavačů na našem e-shopu najdeš značky iRobot, Samsung, Xiaomi, ETA, Rowenta, Tesla a Concept. Všichni zmínění výrobci nabízejí produkty od jednoduchých robotických vysavačů s nižším sacím výkonem až po moderní roboty s inteligentními funkcemi. Výběr je jen na tobě.

Největší výběr robotických vysavačů v OKAY!

Pro největší výběr vysavačů navštiv náš e-shop.

Vyber si z našich modelů ve všech cenových kategoriích a díky našim dlouhodobě nejlepším cenám ušetříš!

Pokud se rozhodneš pro nákup nového elektra a nábytku v OKAY, můžeme ti zaručit 100% garanci spokojenosti, nebo můžeš produkt vrátit do 30 dnů bez udání důvodu zdarma.

Máme skladem největší výběr nábytku i elektra za nejlepší ceny!

Prohlédněte si další nabídku elektra

Lednice

Pračky

Televizory

Sušičky

Mobilní
telefony

Notebooky

Kávovary

Myčky
nádobí

Vestavné
spotřebiče

Smart
elektro

Vysavače

Péče
o tělo

Do kuchyně

Mikrovlnné
trouby

Audio

Sporáky

Sluchátka

Přislušenství

Článek pro vás připravil:

Vojtěch Pospíšil

Moje prodejna

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefon: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

oblíbená prodejna (změnit)

zboží na prodejně zobrazit na mapě

Nepodporovaný prohlížeč

Litujeme, používáte internetový prohlížeč, ve kterém vám Okay nebude fungovat.

Zkontrolujte prosím, zda používáte aktuální verzi některého z podporovaných prohlížečů níže, nebo zda máte v prohlížeči povolenou podporu JavaScriptu.

Podporované prohlížeče jsou:

Omlouváme se, že naše aplikace nefunguje na starších prohlížečích.