Přijďte na nejbližší prodejnu - vybrat

Jak vybrat notebook?

Kdo nemá notebook, jako by snad ani nebyl! Nepostradatelný pomocník do práce, ke studiu, hraní her nebo domů pro běžné činnosti, je součást povinné výbavy, bez které se rozhodně neobejdete. Má řadu nesporných výhod oproti stolnímu počítači. Není přece jen lepší, když si svůj notebook můžete vzít s sebou na cestu do vlaku či si s ním lehnout na gauč? Který bude pro vás ten pravý? Jak vybrat notebook přesně pro vás a nešáhnout vedle, vám prozradíme v našem článku.

Jak vybrat notebook pro studenta? Do práce či pro zábavu?

OKAY Tip: Prohlédněte si notebooky, které jsou momentálně v akci na tomto odkaze.

Pro domácí používání

Pro takovéto běžné domácí používání, kdy si každé ráno přečtete zprávy u snídaně, sledujete diskusní fóra, facebook, hrajete jednoduché hry nebo si pustíte film, tak máme dobrou zprávu. Pokud máte svůj stroj pouze na tohle, nemusíte utrácet desítky tisíc za drahý a skvěle vybavený notebook. Zde se bez obav můžete řídit cenou. I ten nejlevnější notebook totiž hravě zvládne přehrát video, utáhnout webový prohlížeč a rozhýbat jednoduché hry. V domácnosti s notebookem nikam necestujeme, takže není třeba se zabývat odolností ani hmotností přístroje. Naopak - větší displej (třeba i úhlopříčka 17") vám může zpříjemnit relaxaci a udělá na notebooku místo pro numerickou klávesnici. Levný notebook se vám v tomto případě vyplatí.

Notebook do školy a na přednášku

Jak vybrat notebook pro studenta, jaké by měl mít vlastnosti? Měl by být především výkonný, lehký a cenově dostupný. Tak by měl vypadat ideální notebook pro studenta nebo školáka, bez něhož se zkrátka neobejde. Výkonnostně se notebook pro studenta nemusí výrazně lišit od notebooku pro domácnost, měl by však být výrazně lehčí a může být menší. Bohatě tedy stačí úhlopříčka 15".

Vysoký výkon pronáročnější aplikace i hraní her nabízí dnes již většina notebooků.

OKAY Tip:  Jaký procesor má v dnešní době navrch? Je to Intel nebo AMD? Zjistěte více v našem článku.

Působivý výkon a kvalitní zpracování je vše, co potřebujete pro hraní vašich oblíbených počítačových her.

Pro náročné hry a grafiku

Přestože notebooky vznikly hlavně pro pracovní účely, časy se od prvních notebooků změnily. Pokud máte rádi počítačové hry nebo rádi pracujete s grafikou, základní notebook vám stačit nebude. Notebooky pro studium a domácnost totiž nejsou vybaveny samostatnou grafickou kartou a využívají grafický čip v procesoru. Oproti tomu herní notebooky používají dedikovanou (jindy také diskrétní) grafickou kartu, která má vlastní jádro i paměť. Jen tak je možné docílit správného výkonu, který nejen moderní hry vyžadují. Herní notebooky jsou o něco dražší než základní modely. Ale pokud si na nich pustíte moderní počítačovou hru, budete vrnět blahem. Herní notebooky se navíc nenechají zahanbit ani designem, takže mezi nimi najdete stylové kousky s podsvícenou klávesnicí a netradiční konstrukcí.

Pro každodenní práci

Od her, školy a sledování filmů se vraťme do pracovního prostředí. Profesionální přenosné notebooky jsou velmi žádané. Můžete si je brát na jednání, na prezentaci či domů na homeoffice. Od pracovního notebooku vyžadujeme slušný výpočetní výkon, aby si bez problému poradil s tabulkami i analytickými nástroji. Neméně důležitou vlastností je také kvalitní konstrukce, která vám poskytne oporu a bezpečí při cestování. Na časté cestování jsou ideální notebooky do úhlopříčky 15".

Stylové notebooky

V dnešní době už není výjimečné, že smartphone je módní doplněk. Jinak tomu není ani u notebooků. Pokud patříte k jedincům, kteří sledují nové módní trendy, pak se při výběru spoléhejte hlavně na svůj vlastní vkus. Každý výrobce přistupuje k designu notebooků jinak. Myslete na to, aby notebook vzbudil co nejvíce pozornosti a byl dobře zapamatovatelný. Pokud si obyčejný přístroj „okrášlíte" samolepkami, nejspíš tím nikoho neokouzlíte. Moderní design je pro stylový notebook základ. Hlavně pozor na lesklé plochy, protože notebook posetý ošklivými otisky může váš záměr hodně rychle pohřbít. Osvědčené „stylovky“ mezi notebooky vyrábí hlavně společnost Apple.

Společnost Apple neustále přichází s řadou vylepšení, které posouvají funkce přístroje kupředu i na poli designu.

Prohlédněte si další nabídku elektra


Článek pro Vás připravila Jana Houbová