Přijďte na nejbližší prodejnu - vybrat

Jak vybrat monitor

Počítačové monitory jsou stále nepostradatelnou součástí domácností a kanceláří. Dokonce i uživatelé notebooků rádi využívají externí monitor například pro sledování filmů nebo seriálů. Ale jak se v obrovské nabídce orientovat a podle čeho vlastně vybírat?

Je to snadné! Stačí si jen určit, k jaké činnosti budete monitor nejvíce používat.

Monitory pro nenáročné

Relaxace a základní práce

Využíváte běžnou kancelářskou práci a ve volném čas čtete on-line zpravodajství, relaxujete u oddechových her nebo sledujete videa na youtube? Pak máte výběr nejjednodušší, protože vám stačí v podstatě jakýkoli monitor. Nenáročné používání počítače nevyžaduje nijak rychlou odezvu ani monstrózní dynamický kontrast. V tomto případě se klidně můžete řídit cenou. I ten nejlevnější monitor dokáže solidně zobrazit internetovou stránku nebo jakoukoli nenáročnou hru. Pro tyto účely vám bohatě vystačí snadno dostupné HD Ready rozlišení a úhlopříčku od 19 palců výše.A na značce tentokrát skutečně nezáleží.

Monitory pro nenáročné

Herní monitory s Full HDPro vášnivé hráče

Patříte k těm, kteří okupují první místa v herních žebříčcích, nebo prostě jen rádi paříte, až se z vás kouří? Pak je ve vašem zájmu vybrat monitor s velmi rychlou odezvou. Odezva je v podstatě rychlost monitoru a vyjadřuje, jak rychle se na displeji mění obraz. Čím rychlejší odezvy dosáhneme, tím plynulejší pohyby nám monitor zobrazí. Hráčské vášni tedy nejlépe posloužíte pořádně rychlým monitorem s odezvou nižší než 5 milisekund.Hraní totiž není jen o vašich reflexech!

U her je neméně důležité také vysoké rozlišení. Kvalita grafiky vám při hraní může výrazně pomoci. A kdo by si chtěl kazit zážitek rozplizlými texturami? Doporučujeme proto monitory alespoň s Full HD rozlišením.

Herní monitory s Full HD

Monitory pro filmové nadšence

Na filmy a seriály

Stále více z nás miluje sledování filmů a seriálů. Ne každý má však možnost si užít nejnovější trháky na nadupané televizi. Přehrávání filmů na počítači je stále velmi populární, takže je třeba uzpůsobit jim také monitor. Pokud často a s nadšením sledujete filmy a seriály na PC monitoru, nenechte se ničím omezovat. Blu-ray kvalita potřebuje vysoké rozlišení, takže bez Full HD nebo vyšších modelů to zkrátka nejde. Také velikost monitoru je v tomto případě důležitá. Doporučujeme zvolit úhlopříčku minimálně 22", aby na obrazovku všichni dobře viděli.Všechny filmové monitory v naší nabídce jsou montovatelné na zeď dle standardů VESA. Pro tyto monitory je nejvhodnější poměr stran 16:9.

Monitory pro filmové nadšence

IPS Monitory pro práci a grafiku

Fotografové a pracanti

Pořídili jste si novou zrcadlovku a chcete fotografie také kvalitně upravovat? Pak vězte, že bez naprosto přesné barevné kalibrace to nepůjde. Pokud holdujete jakémukoli fotografování, počítačovým ilustracím nebo kreativnímu designování, potřebujete hlavně precizní zobrazení barev. Na takovou práci jsou naprosto ideální monitory s IPS displejem. Ty oproti běžným TN panelům vynikají také výbornými pozorovacími úhly. Typický kontrastní poměr IPS monitorů je číselně podobný jako u levnějších TN displejů, ale vyspělejší technologie jim dovolí všechno zobrazovat věrněji.

Při práci s monitorem je velmi důležité také vaše pohodlí. Některé monitory jsou přímo přizpůsobeny nejnáročnějším požadavkům pro efektivní práci. Jsou totiž vybaveny podstavcem Pivot, díky němuž displej snadno otočíme o 90° a můžeme pohodlněji pracovat na výšku. Ideální poměr stran je 16:10.

IPS Monitory pro práci a grafiku

Monitory a TV v jednom

Pro televizní diváky

Otravuje vás neustálé otáčení od monitoru k televizi? Pokud ano, nové technologie vám umožní mít vše pěkně pohromadě. Mnohé monitory jsou vybaveny TV tunerem, který vám dovolí prohlížet internet a současně sledovat televizní vysílání.V případě, že vypnete počítač, můžete s klidem nechat monitor zapnutý a využívat ho jako klasickou televizi. TV monitory se pyšní zabudovanými reproduktory, slušným kontrastem i solidní odezvou, takže kvalitního obrazu se nemusíte vzdát. Tyto dvojité monitory se zkrátka vyplatí všem televizním fanouškům.

Monitory a TV v jednom

Na co nezapomenout

Máte vybráno? Pokud ano, můžeme přejít k několika posledním detailům. Kromě parametrů věnujte pozornost také typu konektoru, který monitor používá. Nechceme, aby se vám stalo, že monitor ke svému počítači vůbec nepřipojíte. Analogové VGA připojení připojuje starší a levnější grafické karty. Kvalitnější monitory podporují DVI a HDMI připojení. Zatímco DVI využijeme s novějšími grafickými kartami stolních PC, HDMI je masově podporováno u notebooků. Nejkvalitnější monitory již podporují konektor DisplayPort - ten nabízí naprosto špičkový obraz.

Stále si nemůžete vybrat? Napište Profesorovi OKAY!

Moje prodejna

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefon: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

oblíbená prodejna (změnit)

zboží na prodejně zobrazit na mapě

Nepodporovaný prohlížeč

Litujeme, používáte internetový prohlížeč, ve kterém vám Okay nebude fungovat.

Zkontrolujte prosím, zda používáte aktuální verzi některého z podporovaných prohlížečů níže, nebo zda máte v prohlížeči povolenou podporu JavaScriptu.

Podporované prohlížeče jsou:

Omlouváme se, že naše aplikace nefunguje na starších prohlížečích.