Jak vybrat mikrovlnnou troubu

Mikrovlnná trouba je jedním z menších kuchyňských spotřebičů, které nám mohou usnadnit práci a ušetřit mnoho času. Víte ale, podle jakých parametrů si vybrat tu správnou?

Jak vybrat mikrovlnnou troubu

Umístění

Před nákupem mikrovlnné trouby je nejprve třeba si uvědomit, zda ji chcete postavit volně nebo zda ji chcete zabudovat do kuchyňské linky. Umístění volně stojící mikrovlnky lze libovolně měnit. Své místo může mít na pracovní desce nebo třeba na lednici. Je ale třeba zvážit rozměry i hmotnost spotřebiče a dostupnost zásuvky s elektrickým proudem. Pokud se rozhodnete pro mikrovlnku vestavěnou, je třeba vědět, že takovou už nikdy nemůžete postavit volně. Nutností je zajištění dostatečného odvětrávání. Na trhu existují i atypické spotřebiče, které lze postavit do rohu kuchyňské linky. Nejčastěji zákazníci kupují spotřebiče s bílou či nerezovou povrchovou úpravou. Vybírat ale můžete takřka ze všech základních barev.

Objem

V obchodech můžete vybírat mikrovlnky s objemem od 14l do 40l.Velikost objemu se odvíjí od toho, jaká jídla a pro kolik strávníků budete v troubě připravovat. Pro jednoduchý ohřev porce jídla stačí kapacita 14 litrů. Pokud v mikrovlnce chcete připravovat nedělní oběd pro celou rodinu, vyplatí se vám větší. Samozřejmě platí, že čím větší objem, tím větší vnější rozměry spotřebiče. Otočný talíř mívá nejčastěji průměr 28 - 36 cm. To je dostatečné pro nejběžněji používané nádobí. Abyste ale předešli nepříjemnému překvapení, je nejjednodušší si před nákupem změřit nádobí, které hodláte do mikrovlnky používat.

Funkce

Před nákupem mikrovlnky je třeba si ujasnit, jaké funkce chcete využívat. Jednoduché modely zvládnou jídlo ohřát a rozmrazit. Pokud máte v kuchyni sporák s klasickou troubou, přídavné funkce mikrovlnky asi příliš nevyužijete. Pokud ale chcete v mikrovlnce péct i grilovat, vyplatí se vám investovat do propracovanějšího modelu.

A s jakými funkcemi se můžete u multifunkčních mikrovlnek setkat?Chytře vybraná mikrovlnná trouba

Gril – peče a zapéká pomocí sálavého tepla. Díky tomu pokrm získá pěknou barvu a zlatavou kůrčičku.

Crisp – pro použití této funkce potřebujete speciální talíř, peče pokrmy shora i zespodu jako při tradičním pečení, ale za mnohem kratší čas.

Horkovzduch – zajistí rovnoměrné a rychlé pečení, aniž by se smíchaly pachy současně připravovaných jídel.

Jet Defrost– rozmrazuje 7krát rychleji než bez této funkce a to při zachování nutriční hodnoty potravin

Výkon

Čím větší je výkon, tím rychleji je jídlo připraveno. Výkon se udává ve wattech. U mikrovlnek se výkon pohybuje mezi 600 až 1200 W. Pokud si přejete mikrovlnku s grilem, měla by dosahovat výkonu minimálně 1000 W.

Příkon

Příkon vyjadřuje množství energie spotřebované za jednotku času. Jednotkou příkonu je watt. Spotřeba mikrovlnky je tím vyšší, čím více funkcí má. Poměru mezi výkonem a příkonem se říká účinnost. Hledáme tedy takový přístroj, který má co nejvyšší účinnost, tedy co nejvyšší výkon a zároveň co nejnižší příkon.

Prohlédněte si mikrovlnné trouby

Nepodporovaný prohlížeč

Litujeme, používáte internetový prohlížeč, ve kterém vám Okay nebude fungovat.

Zkontrolujte prosím, zda používáte aktuální verzi některého z podporovaných prohlížečů níže, nebo zda máte v prohlížeči povolenou podporu JavaScriptu.

Podporované prohlížeče jsou:

Omlouváme se, že naše aplikace nefunguje na starších prohlížečích.