Přijďte na nejbližší prodejnu - vybrat

Jak vybrat domácí kino

Nejmodernější televizory poskytují skutečně nádherný obraz s nejjemnějšími detaily, ovšem zvuk zabudovaných reproduktorů často kazí celkový filmový zážitek a dojem. I když se výrobci snaží osadit televizory kvalitními reproduktory, žádné vás nedostanou do děje filmu tak jako prostorový zvuk poskytovaný domácím kinem.Možná je vhodné upozornit, že domácím kinem se rozumí nejen sestava reproduktorů, ale rovněž vždy je řeč o kompletu včetně Blu-ray přehrávače.

Při výběru domácího kina se stačí řídit kritérii, která si sami stanovíte. Za nás však důrazně doporučujeme vybírat především podle toho, co budete na svém domácím kině přehrávat. Dalšími užitečnými kritérii při výběru může být samozřejmě i prostor vašeho obývacího pokoje, bezdrátová technologie a další.

Co budete na domácím kině sledovat?

Nejčastěji si doma přehrávám záznamy koncertů

Spíš než filmy si raději pouštíte záznamy vystoupení světových umělců a víkendové večery se u vás nesou ve znamení hudebních koncertů? V tom případě vám doporučujeme především domácí kino s 2.1 zvukovými výstupními kanály. Právě tato sestava je ideální především pro poslech hudby. Dva samostatně stojící reproduktory se postarají o kvalitní stereokanálový zvuk a subwoofer zvýrazní basy. Díky tomu vás reprosoustava v tomto složení vtáhne přímo na koncert. Ničemu nevadí, že s danou konfigurací reproduktorů nedosáhnete takového prostorového zvuku jako s jinými domácími kiny, avšak hudební požitek bude maximální.

Domácí kino s 2.1 kanálovým zvukem

Chci prostorový zvuk, ale nemám v bytě moc místa

Abyste dosáhli prostorového zvuku, potřebujete minimálně reproduktory v konfiguraci 5.1, tedy pět reproduktorů a jeden subwoofer pro zvýraznění basů.Pokud ve svém obydlí nedisponujete přebytkem místa, ale prostorového zvuku se nechcete zbavit, doporučujeme vám především konfiguraci se satelitními reproduktory. Ty totiž můžete bez problémů umístit na poličky, případně zavěsit na stěnu místo obrázků. Mějte však při výběru domácího kina na paměti, že nedílnou součástí balení je i kabeláž a v naprosté většině případů budete po svém bytě muset natáhnout hned několik metrů kabelů. Pokud vám je to proti srsti, jednoznačně je výhodnější zvolit některou z bezdrátových variant.

Domácí kino s 5.1 satelitními reproduktory


Chci mít pocit, že jsem ve víru akce

Jste vášnivým fanouškem svého oblíbeného klubu a při sledování zápasů chcete mít pocit, že jste přímo na tribuně stadionu? Chcete zažít, jaké to je, když vám nad hlavou proletí vrtulník na bojovém poli? Jaký je pocit sedět v kokpitu F1? To vše vám alespoň po zvukové stránce nabídnou reproduktory s 5.1 kanálovým zvukem a sloupovými reproduktory. Velikou výhodou sloupových reproduktorů je, že v jejich těle může být hned několik měničů, tedy zařízení zasluhující se o reprodukci zvuku. Díky tomu mohou z velké většiny pokrýt i mnohem širší zvukové pásmo. Jejich prostřednictvím se tak stanete součástí promítaného obrazu.

Domácí kino s 5.1 sloupovými reproduktory

Chci to nejlepší, co se dá koupit

Pokud řekneme, že existují domácí kina i se 9.1 kanálovým zvukem, bude vám zřejmě jasné, že moc velkou konkurenci nemohou mít. Skutečně nic vás nedostane do děje tolik jako domácí kino se 9.1 reproduktory. Tento typ reproduktorů vás zvukem doslova obklopí a díky tomu zboří hranici mezi vámi a obrazovkou. Zkrátka, chcete-li to nejlepší, co je v nabídce, a nejste ničím limitováni, neváhejte. Tyto reproduktory vám zajistí nejlepší možný zvukový zážitek.

Domáci kino s 9.1 kanálovým zvukem

Mají vícekanálové reproduktory alternativu?

Odpověď je více než jednoduchá: Ano, mají! Pokud máte skutečně málo prostoru a chcete něco, co je skladnější než reprosoustavy a domácí kino. Případně i z finančních důvodů, když je domácí kino nad vaše možnosti, můžete využít možnosti pořídit soundbar. Stejně jako od systému 2.1 nelze ani od soundbarů očekávat plnohodnotný prostorový efekt. Největší výhoda soundbarů spočívá právě v jejich rozměrech.Soundbary kombinují zesilovač, reproduktory a někdy i přehrávač do podlouhlé lišty.

Soundbary

Chcete poradit s výběrem zboží? Kontaktujte Profesora OKAY!

Moje prodejna

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefon: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

oblíbená prodejna (změnit)

zboží na prodejně zobrazit na mapě

Nepodporovaný prohlížeč

Litujeme, používáte internetový prohlížeč, ve kterém vám Okay nebude fungovat.

Zkontrolujte prosím, zda používáte aktuální verzi některého z podporovaných prohlížečů níže, nebo zda máte v prohlížeči povolenou podporu JavaScriptu.

Podporované prohlížeče jsou:

Omlouváme se, že naše aplikace nefunguje na starších prohlížečích.