Hlavní výhody postelí boxspring

Hledáte vysoký komfort, stylový vzhled a dlouhou životnost? Pokud je odpověď 3x kladná, jste tady správně! Postele typu boxspring, někdy přezdívané také ‚‚americké postele“, se těší čím dál větší oblibě a jistě je po náročném dni více než oceníte. Navíc jsou stále dostupnější a luxus kvalitního spánku si nemusíte dopřát pouze v hotelech nebo penzionech. Nyní je můžete mít i u vás doma.

Postel Boxspring Charles

Boxspring jsou komfortní postele kontinentálního typu s vysokou ložnou plochou a masivním dominantním čelem.

OKAY Tip: Víte, jaké postele byly vyhodnoceny jako nejlepší pro tento rok? Dozvíte se v našem článku.

Co je boxspring postel?

Pokud si položíme otázku „Co je boxspring postel?“, měli bychom vědět, že se skládá ze tří vrstev. Boxu, matrace a svrchního topperu.

Topper neboli vrchní matrace. Skládá se z VISCO pěny s paměťovým efektem o vysoce pružné flexi pěny. Potah je pratelný.

Nosná matrace s jádrem a taštičkovými pružinami. Jednotlivé zóny slouží k podpoře beder, hlavy, pánve a dalších částí těla.

Spodní matrace s roznášecí vrstvou pružin Bonell. Matrace je přirozeně tuhá a odolná. Každá pružina se přizpůsobí tlaku vašeho těla.

Masivní rám s vyztuženou konstrukcí. Je zárukou dlouhé životnosti.

Stabilní dolní box

Základem americké postele je dřevěný nebo kovový rám, vyplněný vinutými pružinami, které jsou typu bonell. Na pružinovém rámu je uložená matrace, která bývá nejčastěji pěnová nebo taštičková. Vnitřní pružinová konstrukce v rámu boxspring postele zaručuje vysokou pružnost povrchu a dokonalé odpružení.

Ergonomická matrace

Na dolním boxu s pružinami, leží vysoká více zónová matrace. Tím je zajištěna ideální bodová elasticita, díky čemuž se matrace optimálně přizpůsobí tělu. Zatímco běžné postele jsou vysoké asi 40 cm, boxspring postele mají celkovou výšku 60 až 70 centimetrů. Zkrátka královská postel.

Postel Boxspring Bernard

Užitečný topper

Postel typu boxspring má topper, kterým je překrytá horní matrace. Zajišťuje ještě vyšší komfort a lze jej individuálně přizpůsobit vašim potřebám. Pokud například dáváte přednost tvrdší ložné ploše, nebo naopak měkčí, můžete si vybrat topper, který vám přesně vámi preferovaný povrch vytvoří. Dokonce, i pokud trpíte speciálními zdravotními obtížemi, přicházejí v úvahu různé varianty výběru topperu.

Kombinace všech tří složek vytváří ideální podmínky přizpůsobené tělu spícího člověka.

Královská jména postelí typu boxspring slibují luxusní odpočinek.

Výhody postelí boxspring?

 • Vysoký komfort spaní

Ne nadarmo můžeme tento styl postelí nazývat ‚‚americký sen“ ložnice. Postele typu boxspring jsou totiž vysoce komfortní, díky dokonalé synchronizaci konstrukce spodního boxu, matrace a topperu. Tím dochází k ideálnímu přizpůsobení tělu spícího člověka. Především je pak myšleno na osoby, které trpí zdravotními obtížemi (potíže se zády), pro ně jsou matrace boxspring dobrou volbou, protože mohou být vybrány dle tělesných požadavků. Navíc poskytují páteři správnou ergonomickou oporu.

 • Dlouhá životnost

Vzhledem k všeobecným aktuálním úsporám, je životnost důležitým parametrem. U běžných konstrukcí s lamelovými rošty se matrace poměrně rychle opotřebovává. U postelí boxspring je tlak rovnoměrně rozložen a distribuován, tudíž je stabilita zaručena v dlouhodobém horizontu.

 • Stylový design

Postele boxspring se stanou doslova ozdobou ložnice. Vybírat totiž můžete z nepřeberného množství barev a vzorů. Nejoblíbenější však zůstávají neutrální a nerušivé barvy, tedy odstíny světle šedé nebo antracitové.

Postel Boxspring Frederic

Na postele boxspring jsou jen pozitivní recenze. Kdo zkusil, už nemění!

 • Dokonalé odhlučnění

Jistě víte, že běžné postele mohou být při pohybu zdrojem hluku, případně vydávat rušivé zvuky, protože matrace spočívá přímo na roštu postele. V případě boxspring postelí se vám to nestane. Obvykle totiž způsobují jen malý nebo žádný hluk díky robustnímu dolnímu boxu. Tuto vlastnost jistě ocení lidé, kteří mají lehký spánek.

 • Velkorysý úložný prostor

Co si budeme, úložný prostor se nejen že neztratí, ale je vždy žádaný. Pravé americké postele typu boxspring úložným prostorem nedisponují. V Evropě se však konstrukce lehce poupravila. Pružinové jádro v rámu se společně s hlavní matrací přesunulo nad vyklápěcí mechanismus. Díky tomu je po vyklopení k dispozici praktický úložný prostor pro lůžkoviny, sportovní potřeby, knihy a časopisy, či jiné nezbytné potřebnosti. Navíc je manipulace velmi jednoduchá. Stačí matraci z boční strany uchopit a vytáhnout směrem nahoru, proto nezapomeňte mít kolem postele trochu více místa pro ještě jednodušší přístup a manipulaci.

 • Královské poležení i posezení

Vysoké čelo postele je jeden z výrazných atributů této kategorie. Můžete na své posteli nejen polehávat, ale i příjemně lenošit v sedu nebo ‚‚polosedu“, pracovat či si dopřát snídani do postele.  

Jak se o svůj ‚‚americký sen“ v ložnici starat?

Společným cílem je jistě kromě výsostného spánku, také dlouhá vydrž. Držte se proto pár jednoduchých rad a pokynů, díky kterým se vám investice to postele mnohonásobně vrátí.

Zajistěte dobré větrání jednotlivých vrstev. Nepoužívejte chrániče matrace mezi dolním boxem, matrací a topperem. Došlo by k omezení správné cirkulace vzduchu.

Pravidelně otáčejte vrchní matraci a topper, abyste zamezili vytvoření proležených míst.

Každých 10 let byste měli matraci i topper vyměnit za nový. Z ergonomických i hygienických důvodů.  

Snímatelné potahy matrace a topperu pravidelně perte v pračce.

Chraňte matraci prostěradlem.

 1. Zajistěte dobré větrání jednotlivých vrstev. Nepoužívejte chrániče matrace mezi dolním boxem, matrací a topperem. Došlo by k omezení správné cirkulace vzduchu.
 2. Pravidelně otáčejte vrchní matraci a topper, abyste zamezili vytvoření proležených míst.
 3. Každých 10 let byste měli matraci i topper vyměnit za nový. Z ergonomických i hygienických důvodů.  
 4. Snímatelné potahy matrace a topperu pravidelně perte v pračce.
 5. Chraňte matraci prostěradlem.

Prohlédněte si další nabídku nábytku

Matrace


Článek pro Vás připravila Jana Houbová

Moje prodejna

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefon: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

oblíbená prodejna (změnit)

zboží na prodejně zobrazit na mapě

Nepodporovaný prohlížeč

Litujeme, používáte internetový prohlížeč, ve kterém vám Okay nebude fungovat.

Zkontrolujte prosím, zda používáte aktuální verzi některého z podporovaných prohlížečů níže, nebo zda máte v prohlížeči povolenou podporu JavaScriptu.

Podporované prohlížeče jsou:

Omlouváme se, že naše aplikace nefunguje na starších prohlížečích.