3 výhody ultrazoomů

Běžný kompaktní fotoaparát už vám nestačí a chcete něco lepšího, ale na zrcadlovku nemáte dostatek finančních prostředků? V tom případě byste měli věnovat pozornost tzv. ultrazoomům. Jedná se o fotoaparáty, které jsou technicky stále kompaktní, nabízejí však stejný optický výkon (nebo i vyšší) než zrcadlovky. Pojďme se tedy podívat na hlavní výhody těchto fotoaparátů.

1. Vyfotíte vzdálené předměty, které ani zrcadlovka nezvládne

Jak už název této kategorie fotoaparátů napovídá, těžko budete hledat fotoaparát, který vám dokáže fotografovaný předmět více přiblížit. Ultrazoomy nabízí přiblížení daleko nad hranicí desetinásobného zoomu. Objektiv ultrazoomu se dokáže dostat až na ohniskovou vzdálenost 1 000 milimetrů, což je největší přiblížení na trhu. Abyste takového přiblížení dosáhli se zrcadlovkou, museli byste si pořídit speciální objektiv za stovky tisíc korun (ano, čtete dobře). Při fotografování ultrazoomem však mějte na paměti, že je vhodné využívat stativ. Při velkém přiblížení je fotoaparát více náchylný na jakýkoliv pohyb. Se stativem bude kvalita vašich fotografií ještě lepší.

"Žádný fotoaparát nedokáže vyvinout takové přiblížení jako ultrazoom."

Profesor OKAY

2. Ovládání ultrazoomu je velice jednoduché

Další jednoznačnou výhodou ultrazoomů je jednoduchost ovládání. I když jsou ultrazoomy pokročilejší kompaktní fotoaparáty, zachovávají si jednoduchost svých menších příbuzných.Některé modely mohou nabídnout i pokročilejší funkce. Můžete si být ale zcela jisti, že se v ovládání fotoaparátu neztratíte. Vše je zkrátka stejně jednoduché jako u kompaktních fotoaparátů.

"Ultrazoom může bez problémů ovládat i malé dítě."

Profesor OKAY

3. Oproti zrcadlovce se jedná o levnější řešení

Zrcadlovka je zkrátka drahá záležitost. Ani ne tak funkčně či provozně jako spíš kvůli nákladům, které musíte vynaložit na nákup nových objektivů.Skutečně. Pokud si chcete koupit zrcadlovku, počítejte s tím, že nejvíce zaplatíte za objektivy. Ty si musíte kupovat, abyste naplno využili potenciál, který v sobě zrcadlovky skrývají. Ultrazoomy naopak výměnné objektivy nepodporují a jsou takovými univerzálními vojáky. Zvládnou totiž jakýkoliv úkol, který jim dáte, zcela bez problémů.

"S ultrazoomem se nemusíte obávat žádných dalších nákladů. Jedná se tak o ekonomické řešení."

Profesor OKAY

Naše nabídka ultrazoomů

Pomohl vám tento článek? Zajímá vás něco jiného? Kontaktujte Profesora OKAY, určitě vám poradí!

Mohlo by vás zajímat


Je počet megapixelů opravdu důležitý?

Čím má fotoaparát více megapixelů, tím lépe! Skutečně je to tak jednoduché, nebo nás čísla jen vodí za nos?

Přečíst více >>

Jak vybrat fotoaparát

Který typ fotoaparátu vlastně potřebujete a proč můžete chytrým nákupem ušetřit tisíce? Čtěte v našem nákupním rádci.

Přečíst více >>

Jak komponovat fotografii

Kompozice je na rozdíl od expozice velmi subjektivní záležitostí. Její pravidla jsou spíše lety prověřené postupy fungující na diváka.

Přečíst více >>