5 tipů, jak udržet svůj smarthone v kondici

1 Slabá baterie = slabší výkon

Snaž se udržovat svůj telefon nabitý. Když ho necháš často úplně vybít, sníží se tím životnost baterie. Většina baterií ve smartphonech nejlépe funguje, když jsou nabité aspoň na 30 %.

2 Bez volné operační paměti to nejde

Použivej software na čištění operační paměti. Každá spuštěná aplikace (včetně těch běžících na pozadí) zabírá místo v operační paměti. Pokud je takových aplikací mnoho, významně sníží rychlost smartphonu. Proto vypínej aplikace, které zrovna nepoužíváš.

 

 

3 Vyplatí se uklízet nepořádek

Pravidelně maž data uložená webovým prohlížečem. Při surfování na internetu se ti do telefonu stahují nejrůznější data z často navštěvovaných stránek. Stránky ti pak sice načtou rychleji, ale pokud je jich moc, tak smartphone zpomalují.

4 Kdo není aktivní, musí z kola ven

Zamysli se, jestli opravdu používáš všechny aplikace. Když přestaneš používat kdysi oblíbenou aplikaci, hru, program, odinstaluj je. Nepoužívaný software zbytečně zabírá místo v paměti.

5 Radikální řešení pro nejhorší případy

Když je nejhůř, obnov tovární nastavení. Kdyby selhaly všechny ostatní pokusy o oživení tvého smartphonu, obnov tovární nastavení. Smartphone se tím zaručeně vrátí do kondice a ty ho budeš moct používat bez otravného čekání při načítání aplikací, apod. Před obnovením továrního nastavení si nejdřív zálohuj všechna důležitá data a kontakty.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Huawei Nova 3 Dual SIM 4+128GB Iris Purple

10 990 

bez DPH 9 082 

Samsung Galaxy S8 G950F, stříbrná

17 990 

bez DPH 14 867 

Samsung Galaxy S8 G950F, černá

17 990 

bez DPH 14 867 

Huawei Y6 Prime 2018 DS black

3 990 

bez DPH 3 297 

Nákupní košík

0 ks / 0