5 tipů, jak se starat o tablet

1 Dostatek energie je základ

Aby si tvůj tablet udržel výkon, potřebuje energii. Většina tabletů vydrží v provozu několik hodin, ale pak se mu vybije baterie. Úplné vybití baterie ale není pro dnešní elektroniku výhodné. Doba, kdy jsme nechávali mobily úplně vybít a nabíjeli je do plna, aby se neničila baterie, je pryč. Dnešní baterie naopak špatně snášejí méně než 20 % energie. Proto tablet pravidelně nabíjej.

2 Ochraňuj tablet před nárazy

Znáš ten pocit, když ti vypadne tablet z ruky a ty jen bezmocně zíráš, jak se řítí k zemi? V hlavě ti mezi tím blikne jediná myšlenka: „Proboha, ať to přežije displej…“. Dost! Tomu všemu se dá snadno zabránit. Na všechny druhy tabletů se prodávají pouzdra, která ho ochrání před nárazy. Příště, až ti tablet vypadne z ruky, už budeš moct být klidnější. Pamatuj, pouzdro může tablet zachránit před zničením pádem.

3 Ne každá tužka je vhodná na displej

Patříš mezi lidi, kteří rádi ovládají dotyková zařízení stylusem (elektronickou tužkou)? Pak si určitě vybírej stylus podle toho, který doporučuje výrobce tvého tabletu. Některé displeje mohou být totiž citlivější a použitím nesprávného stylusu by se mohly rychleji opotřebovat.

 

 

4 Čistota je základ dlouhé životnosti

Tablet je velmi náchylný na nečistoty. Navíc se kvůli elektrickému napětí na jeho povrchu usazuje prach. Kromě prachu se snaž tablet chránit i před dalšími nečistotami, jako je jídlo, pití a špinavé ruce. I když se to nezdá, špinavé ruce mohou nejen poškodit displej tabletu, ale také se na něm mohou usazovat bakterie. Proto udržuj svůj tablet čistý.

5 Pravidelná údržba by měla být samozřejmost

Nezapomínej na to, že dotykový displej potřebuje ke správnému fungování čisté prostředí. Pravidelně ho proto čisti. K čištění displeje používej jen doporučené prostředky, které ho neponičí. S čistým displejem se ti bude lépe pracovat a tablet ti vydrží déle.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články