5 důvodů, proč pořídit školákovi tablet

Všude na internetu naleznete velikou spoustu diskuzí, ve kterých se řeší jedna jediná otázka - jsou tablety vhodné pro děti školního věku? My jsme se zeptali na názor odborníka. Co si Profesor OKAY myslí o využití tabletů ve výuce? Schvaluje je, nebo věří spíše ověřeným učebnicím a sešitům?

"Tablet je dobrý pomocník, ale špatný pán. Je důležité dohlížet na dítě, k čemu tablet skutečně používá."

Profesor OKAY

1. Tablet zjednoduší výuku cizích jazyků

Jestli moderní technologie něco usnadňují, tak je to výuka cizí řeči. Už několikrát bylo prokázáno, že se děti učí nejlépe, když nevědí, že se o učení jedná. Proto vám většina lidí ovládajících anglický jazyk potvrdí, že se angličtinu naučili především díky moderním technologiím - počítačovým hrám a seriálům. Už jen z toho důvodu stojí za to tablet pořídit.

"Spousta lidí tvrdí, že se anglicky nenaučili ve škole, ale z knížek, seriálů a her."

Profesor OKAY

 


2. Hry zlepšují postřeh a kreativitu

Hlavní výhodou her je neustálá motivace a soutěživost. Hry vás dokáží vtáhnout do úplně jiného světa. Obzvláště děti tak rozšiřují svoji fantazii a kreativitu. Správně zvolená hra umí děti učit nejen faktické informace, ale rovněž i samostatnému rozhodování. A speciálních výukových her můžete do tabletu stáhnout nespočet.

"Nechápu paniku a strach z počítačových her. Jako malý jsem si hrával na tyranosaura a nikoho jsem ještě nesnědl."

Profesor OKAY

 

3. Škola hrou zlepšuje studijní výsledky

Už Jan Ámos Komenský tvrdil, že děti musí škola bavit a být pro ně hrou. Když děti nevědí, že se učí, naučí se toho několikanásobně více. Díky tabletům mají děti přístup k nespočetnému množství videí, veselým článkům a dalšímu hravému obsahu. Ten zaručí, že budou učení brát jako zábavu. 

"Pokud vás něco skutečně baví, je logické, že to děláte co nejpečlivěji a s láskou. Díky tomu pak máte i lepší výsledky, než když to děláte pouze z donucení."

Profesor OKAY

 

 

4. Tablet naučí dítě zacházet s informacemi

Díky tabletu mají žáci takřka nepřetržitý přístup k internetu a tím i k nekonečnému množství informací. Pokud však neumí informace vyhledat, vyhodnotit a následně použít, nedokáží naplnit potenciál tabletů ve výuce. Děti, žáci a studenti se tak s tablety učí, jak s informacemi zacházet a jak je co nejefektivněji využívat. 

"Dnes jsou informace všude kolem nás. Málokdo je však dokáže efektivně využít. Kdo se to naučil, patří mezi nejúspěšnější!"

Profesor OKAY

 

 

5. Tablety ve výuce šetří peníze

Tablety jsou stále přístupnější a jejich pořízení už neznamená díru do rodinného rozpočtu. V tabletech se skrývá obrovský potenciál. V blízké budoucnosti mohou nahradit veškeré pomůcky používané ve škole a k jejich přenášení není zapotřebí kupovat ani školní aktovky. Pokud navíc vyberete vhodný tablet, může vašemu dítěti vydržet několik let a dokonce by mu mohl stačit i jeden na celou školní docházku.

"Skutečně kvalitní tablet vydrží dítěti klidně několik let. Jedná se o skutečně univerzální zařízení."

Profesor OKAY

 

Mohlo by vás zajímat


Jak vybrat tablet

Jak vybrat tablet

Tablet je zřejmě nejpopulárnější zařízení současnosti. Pojďme si říci, jak ho správně vybrat.

Přečíst více >>

Jak funguje dotykový displej

Jak funguje dotykový displej

Dotyková technologie nám každý den usnadňuje život. Pojďme se tedy podívat, jak vlastně funguje.

Přečíst více >>

Co je to Power Bank

Co je to Power Bank

Nečekaně vybitý mobil nebo tablet občas potrápí každého. Ale víte, že zařízení zvané Power Bank dokáže tento problém vyřešit?

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články